Pierwsza w Europie butelka z mieszanki biopolimerowej
14 Apr 2016 11:52

Przedsiębiorstwo RPC Promens Consumer Nordics opracowało litrową butelkę do mleka produkowaną w całości z biopolimeru nieropopochodnego wytwarzanego z trzciny cukrowej.

Dodatkowa unikatowa właściwość, nad którą toczą się obecnie prace i która pojawi się na europejskim rynku prawdopodobnie po raz pierwszy, to mieszanka stworzona z polimeru i specjalnego mineralnego wypełniacza. Zmniejsza to ilość polimeru potrzebną do produkcji każdej butelki, nie wpływając na wytrzymałość i właściwości użytkowe butelek, co jeszcze bardziej ulepsza ich pozytywny profil ekologiczny.

W pierwszym zastosowaniu handlowym nowa butelka Modul została wybrana przez czołowego szwedzkiego producenta nabiału Skånemejerier do pakowania mleka niehomogenizowanego.

„Ochrona środowiska jest ważną kwestią we wszystkich naszych działaniach, co dotyczy także opakowań. Zawsze staramy się wybrać rozwiązanie, które minimalnie wpłynie na środowisko” – powiedziała Armina Nilsson, dyrektor ds. ochrony środowiska w Skånemejerier.

„Nowa butelka RPC Promens nadaje się idealnie do naszego mleka” – potwierdził Thore Bengtsson z działu zakupów strategicznych w firmie. „Nasza współpraca z tym dostawcą układa się doskonale, a w przypadku tego projektu szczególnie korzystna dla nas była ich zdolność do realizacji dostaw przy napiętych terminach”.

Według RPC Promens konsumenci bardziej interesują się teraz rodzajem kupowanej żywności, a ich zainteresowanie zaczęło zwracać się także ku opakowaniom.

„Jak wynika z analiz firmy Euromonitor, jednym z najważniejszych dziesięciu światowych trendów w 2016 roku jest bardziej ekologiczne jedzenie” – wyjaśnił dyrektor handlowy Jan Weier. „W ostatnich latach na rynku żywności ekologicznej zdecydowanie odnotowano silny wzrost, a to doprowadziło teraz do tego, że większą uwagę zwraca się na sposób pakowania produktów. Używając tego nowego materiału, możemy zaoferować naszym klientom odnawialne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie”.

Białe, litrowe butelki Modul formowane w technice rozdmuchiwania są dostępne z różnymi zakrętkami i z czworoboczną etykietą nakładaną przez RPC Promens.

Źródło: RPC