Pierwsze techniczne seminarium FEFCO
25 Feb 2021 08:55

23 lutego br. Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) po raz pierwszy zorganizowała w sieci techniczne warsztaty zatytułowane „Wyrafinowane wróżenie z fusów - monitorowanie i kontrolowanie naszych procesów produkcyjnych”. Do udziału w wydarzeniu zarejestrowało się ponad 280 uczestników. Prelegenci z różnych firm i krajów podzielili się informacjami na temat innowacji i przekazali cenne spostrzeżenia na temat tego, jak zwiększyć wydajność produkcji i jak uzyskać optymalną jakość produktu z tektury falistej.

Warsztaty odbywające się online zgromadziły dostawców i producentów z branży tektury falistej; prelegenci byli nagrywani podczas odpowiadania na żywo na pytania publiczności.

Eleni Despotou, Sekretarz Generalna FEFCO, otworzyła warsztaty dziękując Komitetowi Produkcyjnemu FEFCO za wkład w przygotowanie programu, jak również prelegentom i sponsorom, firmom EFI i Valmet.

Sesja poranna skoncentrowała się na optymalizacji procesów monitorowania i kontroli jakości tekturnicy (maszyny do produkcji arkuszy tektury falistej). Prelekcje dotyczyły interesujących nowości, ale także praktycznych rozwiązań dotyczących kontroli temperatury i wilgotności papieru i tektury, kontroli jakości w zamkniętej pętli dzięki pomiarom online, innowacji w zakresie monitorowania procesów, technik mikrofalowych i najnowszych osiągnięć badawczych w zakresie wrażliwości papieru na wilgoć.

Sesja popołudniowa uwypukliła postęp w zakresie monitorowania i kontroli jakości maszyn przetwórczych. Jednym z tematów była inspekcja i kontrola druku na takich maszynach, kolejnym - kontrola jakości falcowania i jakości pudełek. Prelegenci dyskutowali również o utracie kompresji podczas procesu przetwarzania i o tym, jak ją monitorować. Są to czynniki sprzyjające redukcji odpadów i poprawie jakości produktów.

Za opracowanie koncepcji i programu warsztatów odpowiadał Komitet Produkcyjny FEFCO pod przewodnictwem Marca Van Damme'a. W podsumowaniu Van Damme podziękował wszystkim firmom i prelegentom, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem branżowym, jak również Sekretariatowi FEFCO, który odpowiadał za organizację wydarzenia.

Opracowano na podstawie informacji FEFCO

error: Kopiowanie zabronione!