Pierwsze w pełni roślinne opakowanie Tetra Pak
21 Oct 2014 11:28

Firma Tetra Pak, czołowy dostawca rozwiązań do przetwórstwa i pakowania żywności, poinformowała o stworzeniu pierwszego na rynku kartonu wykonanego w całości z odnawialnych materiałów naturalnego pochodzenia. Tetra Rex będzie też pierwszym opakowaniem wykorzystującym tworzywa pozyskane z trzciny cukrowej: folię LDPE oraz nakrętki wykonane z HDPE.

„Doskonałość środowiskowa jest jednym ze strategicznych priorytetów Tetra Pak oraz motorem naszej aktywności w zakresie rozwoju produktu” - powiedział Charles Brand, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju produktu w Tetra Pak. „Wspólnie z naszymi dostawcami, klientami oraz pozostałymi udziałowcami prowadzimy branżę ku całkowicie odnawialnym opakowaniom.”

Rynkowa sprzedaż nowego opakowania Tetra Rex, które powstało w kooperacji z firmą Braskem, jednym z czołowych producentów biotworzyw na świecie, rozpocznie się na początku 2015 r. Klienci nalewający swe produkty do konwencjonalnych 1-litrowych opakowań Tetra Pak z nakrętką TwistCap OSO 34 będą mogli przestawić swoją produkcję na nową wersję kartonu bez ponoszenia dodatkowych kosztów lub konieczności modyfikacji używanych obecnie linii napełniających.

Na podstawie informacji firmy Tetra Pak opracował TK