Pierwszy kartonik z zakrętką w segmencie napojów dla dzieci
24 Jul 2015 12:56

Od czerwca 2015 r. nowa linia produktów pod marką Leon firmy Hortex jest dostępna w nowym opakowaniu – kartonie Tetra Brik Aseptic Edge o pojemności 200 ml z wygodnym zamknięciem HeliCap 23. Jest to pierwszy na polskim rynku soków, nektarów i napojów produkt w opakowaniu kartonowym o małej pojemności z zakrętką.

„Wprowadzenie Tetra Brik Aseptic Edge o pojemności 200 ml z zamknięciem HeliCap otwiera nowe możliwości w kategorii soków, nektarów i napojów. Kształt opakowania oraz zakrętka pozwalają na bardzo komfortowe spożywanie napoju bezpośrednio z kartonu. Dzięki niej możliwe jest też wielokrotne zamykanie opakowania” – powiedziała Aleksandra Jędrzejewska, dyrektor marketingu Tetra Pak na rynek polski, czeski, słowacki i węgierski.

Nachylona górna ścianka Tetra Brik Aseptic Edge, nadająca kartonikowi zupełnie nowy wygląd, to cecha wyróżniająca opakowanie na sklepowej półce oraz dająca producentom żywności nowe możliwości w zakresie brandingu produktu. Kształt opakowania jest wyjątkowo ergonomiczny, co w połączeniu z wygodnym zamknięciem sprawia, że karton Tetra Brik Aseptic jest atrakcyjny i poręczny. Zakrętka pozwala na łatwe, sprawne i szybkie nalewanie oraz spożywanie produktu bezpośrednio z kartonu. Dzięki niej kartonik można wielokrotnie otworzyć i zamknąć, tym samym wygodnie korzystać z produktu poza domem – na spacerze, placu zabaw, w szkole czy podróży.

Nowa linia produktów Leon obejmuje sześć smaków w trzech funkcjonalnych formułach.

Karton Tetra Brik Aseptic Edge został uhonorowany wieloma nagrodami, w tym: „World Star Packaging Award 2014”, nagrodą „Hit 2011” przyznawaną przez sieci handlowe, „Package of the Year 2010” przyznaną przez German Museum of Packaging oraz „Product of the Year 2010” i „Product of the Year 2011” od magazynu handlowego Lebensmittel Praxis. Opakowanie posiada też oficjalny certyfikat Szwedzkiego Towarzystwa Reumatologicznego (SRA), przyznany mu w 2011 roku.

 

Opracowano na podstawie informacji firmy Tetra Pak