Monomateriałowe opakowania giętkie 
16 May 2023 13:42

Firma Huhtamaki wprowadza na rynek trzy nowe giętkie, monomateriałowe rozwiązania opakowaniowe wykonane z papieru, polietylenu i polipropylenu, które mają zapewnić producentom niezawodną ochronę produktu w przystępnej cenie i możliwość ich 100% recyklingu. 

Materiał PE Retort zawiera do 95% jednorodnego polietylenu, podczas gdy odmiany PAPER i PP Retort obiecują zawartość monomateriałów – odpowiednio papieru i polipropylenu – na poziomie 90%. Każde rozwiązanie zaprojektowano z myślą o późniejszym recyklingu; ma ono pomóc w maksymalnym ograniczeniu zużycia materiałów w celu zwiększenia efektywności wykorzystania zasobów, zwłaszcza w porównaniu z konwencjonalnymi złożonymi materiałami wielowarstwowymi.

Według Huhtamaki giętkie materiały zawierają najwięcej jednorodnych składników spośród wszystkich produktów dostępnych obecnie na rynku, nie wpływając negatywnie na koszt i nie obniżając własności ochronnych, za to zwiększając techniczny i ekonomiczny potencjał recyklingu. Firma liczy, że dalszy rozwój tej kategorii materiałów przyczyni się do realizacji jej celu, jakim jest osiągnięcie 100% udziału opakowań nadających się do recyklingu, kompostowania lub ponownego użycia w ofercie Huhtamaki do 2030 r. 

Te wdrażane na szeroką skalę innowacje pomogą naszym klientom zrealizować zobowiązania, które wielu z nich podjęło, takie jak przejście do 2025 r. wyłącznie na opakowania nadające się do recyklingu, kompostowania lub wielokrotnego użytku – wyjaśnia Marco Hilty, prezes ds. opakowań giętkich w Huhtamaki. – Nasze innowacje sprawiają, że opakowania giętkie są dostępne cenowo – co jest szczególnie ważne dla konsumentów na całym świecie – oraz zapewniają wysoki poziom ochrony produktów spożywczych i artykułów gospodarstwa domowego, z którego słyną opakowania tego typu.  

Nasze zespoły z całego świata niestrudzenie współpracowały, aby uczynić możliwym to, co kiedyś uważano za niemożliwe. Uprościliśmy konstrukcje, które kiedyś były złożone, wykorzystując mniej materiałów i rezygnując ze stosowania warstwy aluminium lub innych barier z różnych materiałów. To przełom, który podniesie znaczenie materiałów pokonsumpcyjnych, zapewniając większą zachętę ekonomiczną do recyklingu i wspierania obiegu zamkniętego. 

Z dumą oświadczam, że firma Huhtamaki jest teraz gotowa na uruchomienie naszej nowej, unikalnej innowacji na skalę przemysłową i w skali całego świata – podsumowuje Marco Hilty. 

Wszystkie trzy rozwiązania opakowaniowe były prezentowane na stoisku Huhtamaki podczas targów interpack. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Huhtamaki