Nowości w ofercie firmy Infograf 
24 Jun 2020 08:35

Pracownicy firmy INFOGRAF z Gorzowa Wlkp. wsłuchują się w problemy, z jakimi borykają się klienci branży opakowaniowej i starają się tym problemom zaradzić. Dlatego cały czas INFOGRAF rozszerza swoją ofertę maszyn i urządzeń. 

Odpowiadając na potrzeby wielu producentów zawieszek, którzy w rozmowach często podnosili kwestię wypychania zbędnych elementów na wysztancowanym arkuszu, takich jak euro dziurki i skarżyli się, że usuwanie tych elementów ręcznie to bardzo mozolna praca, INFOGRAF właśnie wprowadził do sprzedaży urządzenie do wypychania odpadów z użytków (modele JD 620, JD 920, JD 1250 oraz JD 1500). W zależności od potrzeby można bez problemu dobrać format urządzenia. Jest to kapitalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają lub nie chcą mieć sekcji wypychającej w maszynie sztancującej. Nawet jeżeli jest sekcja wypychająca, to – jak wiemy – nie wszystko da się na niej wykonać, a wtedy 

z pomocą przychodzi omawiane urządzenie. Do pracy z maszyną trzeba przygotować deskę z otworami wzoru do wypchnięcia, tak samo jak pod sekcję czyszczącą. Następnym etapem jest montaż wypychaczy do górnej ramy i urządzenie jest gotowe do pracy. Wkładamy wysztancowany stos kartonu lub tektury i jednym ruchem maszyna wypycha zadane elementy w dół do pojemnika. 

Co ważne, wysokość stosu na jeden raz może wynosić do 10 cm, a to daje nam przyzwoitą wydajność. Urządzenie może wypychać odpady nie tylko z całych arkuszy, ale i z gotowych, już wysztancowanych użytków, np. okienka w pudełkach, euro dziurki czy inne wzory. Urządzenie powinno zainteresować każdego producenta opakowań, gdyż cena zaczyna się od 7500 USD netto, co przy obecnych kosztach pracowniczych nie wydaje się wygórowaną inwestycją.

W ofercie firmy INFOGRAF znajduje się też wypycharka do wysztancowanych użytków. Jest to model QF 1080B, który działa podobnie jak maszyna JD 620, lecz jest przeznaczony do wypychania gotowych użytków pudełek. Ten model posiada płytę typu „plaster miodu” i piny wypychające, co pozwala w łatwy sposób ustawić wzór, który ma być wypychany. Model ten można doposażyć o ramię odbierające, które będzie samo odbierać użytki i wykładać na taśmociąg. Cena urządzenia zaczyna się od 25 000 USD netto.

Uzupełnieniem ciągu technologicznego może być tygiel do sztancowania. Firma INFOGRAF oferuje modele ML 750A, ML 1040A, ML 1040AJ oraz ML 1600A. Wymienione tygle mogą być wyposażone w płytę grzejną lub w hot stamping, czyli zestaw do złocenia. W ofercie znajdują się tylko modele oznaczone literką A – najmocniejsze, które radzą sobie z dużą ilością noża (od 40 do 60 mb/noża). Ceny tygli zaczynają się od 7700 USD netto, a kończą na 35 000 USD w zależności od modelu i wyposażenia.

Osobom z zasobniejszym portfelem INFOGRAF proponuje automaty do tektury falistej MHC 1650B w cenie 120 000 USD oraz MHC 1900B w cenie 150 000 USD. Jest to bardzo dobra alternatywa dla maszyn z sekcją czyszczącą, gdzie ceny zaczynają się od 300 000 USD netto. 

INFOGRAF jest bezpośrednim dostawcą maszyn i w ramach dostawy zapewnia: transport z fabryki, montaż maszyny, uruchomienie i szkolenie, menu oraz instrukcję obsługi w języku polskim, obsługę gwarancji i serwis pogwarancyjny. 

Jeżeli chcesz zapoznać się z naszą pełną ofertą, zamów katalog produktów w formie elektronicznej. Zamówienie można wysłać na biuro@infograf.eu. Katalog jest bezpłatny. 

Artykuł sponsorowany

InfoGraf Sp. z o.o.

Al. 11 Listopada 159 / 66-400 Gorzów Wlkp

Biuro: +48 513 700 322 / biuro@infograf.eu

tel. kom.: +48 501 262 552 / tel. kom.: +48 501 790 552

http://www.infograf.eu