Przyszłość nie czeka
11 Dec 2020 12:46

W 2020 roku włoskie stowarzyszenie producentów maszyn dla przemysłu poligraficznego, opakowaniowego, papierniczego i przetwórczego Acimga zorganizowało szereg wirtualnych wydarzeń, udostępnianych w streamingu. Część z nich była dedykowana poszczególnym krajom takim jak Turcja, Wielka Brytania, Egipt czy Algieria. W 2021 roku w centrum uwagi znajdzie się Polska.

Przyszłość nie czeka – w tych trzech słowach można podsumować wszystkie liczne działania i inicjatywy podjęte w czasie pandemii przez stowarzyszenie Acimga. Pierwszym jego projektem, będącym odpowiedzią na wiosenną falę pandemii, była międzynarodowa kampania reklamowa pokazująca, że przemysł – pomimo wszelkich ograniczeń – nigdy nie przestał pomagać drukarniom i przetwórcom opakowań na 

całym świecie, łącząc się zdalnie dzięki wdrożonym na maszynach elementom Przemysłu 4.0. Następnie podjęto dalsze działania: w czerwcu Acimga zorganizowała w streamingu konferencję Print4All, dedykowaną wszystkim przedstawicielom globalnego łańcucha dostaw w branży poligraficzno-opakowaniowej. Umożliwiła ona podzielenie się spostrzeżeniami i wymianę doświadczeń w zakresie tematów związanych z Przemysłem 4.0 i zrównoważonym rozwojem. Wydarzenie to zgromadziło ponad 1300 osób z całego świata. 

Aby podtrzymać dialog między rynkami nawet podczas pandemii COVID-19, włoskie stowarzyszenie stworzyło format międzynarodowych webinariów „Streaming Roadshows”. Cztery wydarzenia dedykowano 4 różnym krajom, które są lub potencjalnie będą kluczowe w najbliższej przyszłości dla włoskiego przemysłu maszyn poligraficzno-opakowaniowych. Głównym tematem wydarzeń były rozwiązania w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i inteligentnej produkcji. Webinaria „Streaming Roadshows” odbyły się w Turcji (4 listopada), W. Brytanii (11 listopada), Egipcie (10 grudnia) i Algierii (16 grudnia). Wydarzenia można było śledzić pod linkiem: https://conference.print4all.it/en/today/roadshow/

Równie liczne są działania zaplanowane na rok 2021. Mają one na celu wsparcie odbudowy po pandemii i w miarę możliwości rozpoczęcie na nowo organizacji imprez dla publiczności na żywo, zawsze z możliwością ich transmisji online. Planowany jest powrót do konferencji Print4All; główne tematy nowej edycji to Przemysł 4.0 i zrównoważony rozwój, a w szczególności serwicyzacja branży poligraficznej. Planowane są również kolejne przystanki międzynarodowego webinarium „Streaming Roadshow”. Wszystkie te wydarzenia w ostatnich edycjach spotkały się z dużym zainteresowaniem polskiej publiczności.

Włochy i Polska mają ugruntowane relacje w naszych branżach – wyjaśnia Andrea Briganti, dyrektor generalny stowarzyszenia Acimga. – Polscy drukarze, producenci opakowań i przetwórcy doceniają włoskie technologie, więc jesteśmy jednymi z głównych dostawców w branży. W najbliższych miesiącach uruchomimy inicjatywy, które lepiej odpowiedzą na potrzeby polskich przetwórców, pogłębiając ich wiedzę o włoskich rozwiązaniach. Polska, według naszych danych, po oczywistym spowolnieniu spowodowanym przez pandemię COVID-19 odnotuje silny wzrost w sektorze poligrafii i opakowań, a my, jako włoskie stowarzyszenie handlowe, chcemy wspierać to szybkie ożywienie.

Artykuł sponsorowany