Esko Phoenix, wielokrotnie nagradzane, oparte na sztucznej inteligencji oprogramowanie do wstępnego przygotowania opakowań i etykiet, jest teraz w pełni dostępne dla producentów korzystających z druku z roli na rolę w technologii fleksograficznej, offsetowej i cyfrowej. Phoenix redukuje ilość odpadów, zapewniając oparte na AI zagnieżdżanie i impozycję dla druku arkuszowego i rolowego w zastosowaniach fleksograficznych i offsetowych.
Phoenix to zaawansowane oprogramowanie do optymalizacji układów arkuszy i wstęgi - powiedział James Mason, dyrektor generalny ds. optymalizacji i planowania druku w Esko. Cieszymy się, że po udanej prezentacji na tegorocznych targach drupa najnowsza wersja oprogramowania Esko zawiera teraz to zaawansowane narzędzie do planowania i szacowania, które znajduje zastosowanie w opakowaniach, materiałach giętkich, druku wielkoformatowym i komercyjnym.
Dzięki Phoenix zwiększamy możliwości naszych klientów, usprawniając procesy drukowania, optymalizując zasoby i dostarczając wysokiej jakości, opłacalne rozwiązania produkcyjne – dodaje Mason. Wprowadza ono innowacyjną metodę planowania i impozycji procesów poprzez uwzględnienie rzeczywistych możliwości urządzeń do druku i finishingu na hali produkcyjnej. Pozwala to użytkownikom na szybsze i bardziej wydajne planowanie kombinacji, minimalizując potrzebę przezbrajania maszyn drukujących i skracając czasy narządu. Phoenix umożliwia użytkownikom pełną automatyzację procesów planowania i wczesnego szacowania, zastępując wcześniej czasochłonne ręczne kroki, które były dodatkowo podatne na błędy.
Wyposażone w inteligentne algorytmy rozplanowywania arkuszy, szacowania i projektowania, Phoenix jest pierwszym i jedynym w branży oprogramowaniem przedprodukcyjnym opartym na sztucznej inteligencji i przeznaczonym dla klientów z branży opakowań, etykiet, drukarni komercyjnych oraz szerokoformatowych. Esko Phoenix zostało zwycięzcą w kategorii Druk i Technologie Cyfrowe w konkursie 2023 packaging innovation awards, a nagroda zostanie wręczona w ramach Innovations Space na wystawie 2024 ALL4PACK EMBALLAGE, która odbędzie się w Paryżu w dniach 4-7 listopada.
Wystarczy jedno wciśnięcie przycisku, by Phoenix oszacował produkcję, dokonał analizy AI projektu i sprzętu potrzebnego do wykonania zadania - a następnie obliczył najbardziej efektywny sposób wyprodukowania określonej ilości zlecenia z uwzględnieniem takich czynników jak liczba etykiet na rolę, dostępność sprzętu, porównanie szerokości podłoża na wielu rolkach, farby i folie. Możliwe jest nawet określenie, czy możliwe jest wykorzystanie splicingu, a jeśli tak, to ile końcówek wstęgi można skleić.
Dodatkowo, korzystając z pól niestandardowych, możemy sprawić, że kierunek przewijania, rozmiar rdzenia lub jakiekolwiek specyfikacje techniczne posłużą do prawidłowej identyfikacji i dopasowania kandydatów do gangingu (wydruku kilku różnych prac na jednej wstędze) – mówi James Mason. Jesteśmy szczęśliwi, że po pomyślnym sprawdzeniu się w fazie przedpremierowej i po udanej prezentacji na tegorocznych targach drupa, udostępniliśmy ten inteligentny system planowania z konkretną funkcjonalnością roll-to-roll wszystkim klientom jako część pakietu oprogramowania Esko.
Esko Phoenix ma teraz możliwość dynamicznego tworzenia „powtarzających się szablonów”, upraszczając i odciążając proces tworzenia szablonów i przenosząc go na wyższy poziom. Zapewniając inteligentną dystrybucję, prosty interfejs „przeciągnij i upuść”, gotową integrację za pośrednictwem interfejsu API REST i przyjazny dla użytkownika interfejs w ramach aplikacji stworzonej przez profesjonalistów zajmujących się pakowaniem specjalnie dla profesjonalistów zajmujących się pakowaniem, sztuczna inteligencja w Phoenix prowadzi do wyników, które zmniejszają ogólne koszty poprzez odkrywanie kombinacji, których ludzie nigdy nie wzięliby pod uwagę – podsumowuje Mason.
Opracowano na podstawie informacji firmy Esko