Heidelberg i Gallus na targach Interpack 2017
22 mar 2017 12:47

Wraz ze stale postępującą globalizacją, wśród markowych producentów sprzedających i produkujących w skali międzynarodowej rośnie popyt na dodatkowe warianty opakowań, indywidualne podejście do klientów oraz krótszy czas wprowadzenia na rynek. Wraz z tym rośnie skomplikowanie i ryzyko popełnienia błędów w produkcji opakowań. Z drugiej strony cyfryzacja wszystkich ważnych etapów produkcji daje możliwość drastycznego zredukowania tego ryzyka lub nawet całkowitego jego wyeliminowania. Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) i jej szwajcarska spółka-córka Gallus zaprezentują na zbliżających się targach Interpack, które odbędą się w terminie 4-10 maja br. w Düsseldorfie, pod hasłem „Smart Print Shop – Zero uszkodzonych opakowań” szeroką ofertę rozwiązań i działań pozwalających zautomatyzować kontrolę jakości, które są zintegrowane w inteligentnym osieciowanym środowisku produkcyjnym łączącym wszystkie maszyny. Te rozwiązania podnoszą międzynarodową konkurencyjność producentów opakowań, dzięki temu że umożliwiają pewną, wydajną i ekonomiczną produkcję, w szczególności nieuszkodzonych i wysokiej jakości opakowań kartonowych i etykiet drukowanych w technologii offsetowej, cyfrowej i fleksograficznej. Swoim udziałem w targach Heidelberg podkreśla jednocześnie strategiczną rolę rosnącego rynku opakowań i etykiet dla dalszego ekonomicznego rozwoju firmy.
„Wygląd opakowania w punkcie sprzedaży ma bezpośredni wpływ na decyzje zakupowe i odbiór marki przez konsumentów. W zależności od segmentu rynku, wadliwe opakowania – chociażby ze względu na drobne odchylenia kolorystyczne – mogą spowodować szkody wizerunkowe, jak również wysokie ryzyko odpowiedzialności. Obietnica Heidelberga „Zero uszkodzonych opakowań” spełnia zatem wymagania markowych producentów co do bezbłędnych opakowań z estetycznego, prawnego, funkcjonalnego i marketingowego punktu widzenia”, mówi Stephan Plenz, członek zarządu odpowiedzialny za maszyny. „Heidelberg jest wiodącym dostawcą w branży, który może zagwarantować  cyfrową i przemysłową produkcję opakowań, z bezbłędnym i wystandaryzowanym efektem końcowym. Zamierzamy stale rozszerzać naszą ofertę dla tego rosnącego segmentu rynku.”
Wymagania co do bezbłędnej produkcji opakowań z punktu widzenia markowych producentów będą głównym punktem prezentacji na targach
Odwiedzający targi Interpack, w szczególności producenci artykułów markowych, producenci i drukarnie opakowań, na stoisku Heidelberga w hali 13 w trakcie rozmów z ekspertami będą mogli wymienić się poglądami na różne tematy związane z bezbłędną przemysłową produkcją opakowań oraz zapoznać się ze szczegółami. Dla firm Heidelberg i Gallus głównymi tematami podczas targów Interpack będą: system zarządzania barwą dla różnych lokalizacji i metod produkcji, zmniejszenie złożoności i tym samym podatności na błędy, jak również możliwość pewnego i niezawodnego rozpoznawania błędnych produktów bez straty czasu oraz usuwania ich w trakcie produkcji na maszynie drukującej lub w introligatorni.  Heidelberg pokaże, jak przez cały proces produkcyjny od przygotowalni poprzez drukowanie aż po introligatornię można wdrożyć zasadę „zero błędów”.
Workflow Prinect Packaging odgrywa kluczową rolę
Główną rolę odgrywa zintegrowany i rozwinięty przez Heidelberga system workflow Prinect Packaging, który jest podstawą przemysłowej produkcji. Umożliwia on automatyzację procesów – od przyjęcia zlecenia, przez projektowanie opakowania, przygotowanie do druku, proces drukowania, aż po obróbkę introligatorską – i ułatwia inteligentną komunikację pomiędzy działami w celu uniknięcia błędów. Dzięki systemowi Prinect jako centralnej platformie analityki biznesowej możliwe jest inteligentne zintegrowanie i centralne sterowanie wszystkimi procesami na poziomie zarządzania i produkcji w drukarni, z uwzględnieniem klientów i dostawców. Prinect integruje systemu druku offsetowego i cyfrowego Heidelberga w ciągły proces produkcyjny i oferuje wiele funkcji dla zapewnienia jakości i dokumentacji, standaryzacji i produkcji powtarzalnych zleceń. Obejmuje to również najnowsze wersje systemów kontroli i sterowania barwą Prinect Inpress Control, Prinect Image Control, jak również system inspekcji zadrukowanych arkuszy Prinect Inspection Control, które są decydujące w procesie bezbłędnej produkcji. W ten sposób powstaje w pełni zautomatyzowany i przemysłowy proces drukowania, w którym ingerencja manualna jest zredukowana do minimum.
Nawigowane drukowanie pozwala uniknąć błędów obsługi i zwiększa produktywność
Nawigowane drukowanie jest możliwe dzięki opatentowanemu przez Heidelberg oprogramowaniu Intellistart 2. Automatyczne procesy, o ile to jest możliwe, są autonomicznie wykonywane równolegle i w logicznej kolejności. Intellistart 2 automatycznie oblicza najszybszą sekwencję zmiany zleceń oraz niezawodnie i pewnie nawiguje operatora przez proces narządzania.
Bez błędów również w zakresie cyfrowej produkcji opakowań i etykiet
Heidelberg odpowiada na zapotrzebowanie na seryjną lub nawet zindywidualizowaną produkcję opakowań i etykiet zaprezentowanym na targach drupa pierwszym systemem do druku cyfrowego Primefire 106 w formacie B1 do zastosowań przemysłowych oraz maszyną Gallus Labelfire 340 do cyfrowej produkcji etykiet.
Primefire 106 posiada technologię Perfect Stack, dzięki której błędne arkusze są automatycznie usuwane z procesu i natychmiast poprawnie dodrukowywane. Dodatkowo dla zapewnienia dokładnego monitorowania można na każdym arkuszu wdrukowywać kody kreskowe, kody QR lub numery seryjne.
Również system do cyfrowego drukowania etykiet Gallus Labelfire posiada taką funkcjonalność. Możliwe jest indywidualne oznaczanie całej paczki lub nawet pojedynczej etykiety. Poza tym dzięki zastosowaniu systemów inspekcji zaznaczane są w paczkach miejsca z brakującymi lub błędnie wydrukowanymi bądź też uszkodzonymi etykietami, które są usuwane w kolejnych etapach produkcji lub mogą być dodrukowane później.
Ponadto Gallus przedstawi nowy proces zwany „Metallic Doming”. Dzięki niemu w sitodruku rotacyjnym można drukować wypukłe, metaliczne struktury na podłożach z tworzyw sztucznych. Uzyskuje się efekt doznań haptycznych, który był dotychczas możliwy do otrzymania tylko przy użyciu tłoczenia folii na gorąco na podłożach papierowych. Dzięki „Metallic Doming” takie efekty są możliwe teraz na laminatach do tub oraz na podłożach PP i PE.
Pokonanie ostatnich przeszkód w introligatorni
System inspekcji offline Diana Eye mierzy za pomocą specjalnego czytnika lub kamery cały obraz, a także kontur oraz efekty uszlachetnienia, w tym powierzchnie lakierowane, folie i hologramy, każdego użytku opakowania i porównuje je z opakowaniem wzorcowym. Można ustalić tolerancję, a wszystkie użytki odbiegające od wzorca usuwać automatycznie z procesu produkcji.
Pokazy Heidelberga w ramach dnia otwartego „Zero uszkodzonych opakowań” w Wiesloch: całościowa prezentacja portfolio firmy Heidelberg dla przemysłowej produkcji opakowań
Bezpośrednio po targach Interpack, 10 maja br., i pod tym samym motto targowym „Zero uszkodzonych opakowań” producenci opakowań będą mieli możliwość wzięcia udziału w dniu otwartym w centrum demonstracyjnym Heidelberg Print Media Center Packaging w Wiesloch-Walldorf. Zostanie tam zaprezentowane całe portfolio firmy w zakresie maszyn cyfrowych i offsetowych, platformy Prinect, serwisu oraz materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do bezbłędnej produkcji opakowań. Eksperci firmy Heidelberg będą do dyspozycji i odpowiedzą na wszelkie pytania oraz podzielą się informacjami.
„Smart Print Shop – Zero uszkodzonych opakowań”
Odwiedzający targi Interpack, które odbywają się w dniach 4–10 maja br. w Düsseldorfie, znajdą wspólne stoisko firm Heidelberg i Gallus w hali 13, stoisko nr D75/E82. Więcej informacji nt. „Smart Print Shop – Zero uszkodzonych opakowań“ na stronie internetowej:
www.heidelberg.com/global/en/company/events/calendar/2017/heidelberg_info_days_2/heidelberg_info_day_packaging/heidelberg_info_day_packaging_1.jsp
Źródło: Heidelberg

170322_Interpack_Heidelber_Gallus_booth

Heidelberg i Gallus skoncentrują się na wyzwania produkcji opakowań bez defektów

170322_Zero_Defect_Packaging_2_IMAGE_RATIO_1_5

Wygląd opakowań w punktach sprzedaży ma bezpośredni wpływ na decyzje zakupowe i ocenę marki przez klientów

170322_Zero_Defect_Packaging_1

Smart Print Shop – Zero Defect Packaging”: Heidelberg zaprezentuje rozwiązania do bezbłędnej produkcji przemysłowej pudełek składanych oraz etykiet