Firma Innovia Films koncentruje się na produkcji nowych folii BOPP, które wspomagają redukcję śladu węglowego opakowań, zapewniając jednocześnie odpowiednie parametry techniczne, upraszczając struktury i zapewniając im pełną przetwarzalność pod kątem recyklingu.
Na targach Fachpack Innovia zaprezentuje przykłady swoich rozwiązań:
Stephen Langstaff, kierownik ds. rozwoju biznesu opakowań w Innovia Films podkreśla: Zeszłoroczny szczyt COP26 przypomniał nam, jak ważne jest zmniejszenie naszego śladu węglowego. Produkcja żywności w znacznym stopniu przyczynia się do globalnego ocieplenia, a zrównoważone opakowania odgrywają istotną rolę w zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla poprzez ograniczenie ilości odpadów i wydłużenie okresu przydatności do spożycia. Ślad węglowy opakowania jest zazwyczaj stosunkowo niewielki w porównaniu z zapakowanym produktem. Jest to jedna z dużych zalet opakowań elastycznych. Ze względu na swoją niewielką masę są one o wiele bardziej wydajne pod względem efektywności wykorzystania zasobów niż puszki, butelki, tubki czy tacki.
Błędne przekonanie, że opakowania elastyczne nie mogą być poddane recyklingowi, prowadzi niektórych do złych wyborów środowiskowych, na szczęście sytuacja się zmienia.
Ostatnio wprowadzone przez nas produkty do etykietowania pojemników to efekt koncentracji na zwiększeniu przetwarzalności pojemników poliolefinowych i butelek PET i tym samym spełnieniu zaleceń Plastic Recyclers Europe dotyczących projektowania opakowań i wsparciu inicjatywy Design for Recycling - dodaje Langstaff.
Opracowano na podstawie informacji firmy Innovia Films
Na zdjęciu: Encore REF30cn to neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla folia BOPP, która spełnia również wymagane parametry techniczne dla tego zastosowania.