Firma Metsä Board zaprezentowała na targach interpack bardziej przejrzystą wersję oferty swych produktów i usług. Przedstawiona została gama najwyższej jakości tektur i powiązanych usług, których celem jest uzyskanie bardziej zrównoważonych, bezpieczniejszych i bardziej wydajnych opakowań, połączona obecnie w jednej rodzinie Metsä Board.
W ramach inicjatywy „Mniej znaczy Więcej” Metsä Board chce wraz ze swoimi klientami tworzyć przemyślane i innowacyjne, odnawialne, nowoczesne rozwiązania opakowaniowe, które są odpowiednie dla marek i potrzeb przyszłego świata.
„Konsumenci oczekują lepszych doświadczeń przy mniejszym wpływie na środowisko. Właściciele marek zastanawiają się, w jaki sposób można zoptymalizować opakowania, aby były bardziej zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, bezpieczniejsze i lżejsze. Jesteśmy znani z pionierskich doświadczeń w sektorze lekkich tektur o najwyższej jakości i dążymy do kolejnych ulepszeń. Obecnie, dzięki jednolitej ofercie produktów i ukierunkowanym usługom, możemy zapewnić naszym klientom jeszcze mocniejsze wsparcie, wspólnie zwiększając zrównoważenie i wydajność opakowań w całym łańcuchu wartości” – powiedział Mika Joukio, CEO Metsä Board.
W ramach tej prezentacji Metsä Board wprowadza nowe nazwy swoich lekkich tektur o wysokiej jakości, aby przedstawić ofertę klientom w bardziej przejrzysty sposób, który ułatwia wybór produktów. Trzy dziedziny usług – analiza i projektowanie opakowań, zapewnianie dostępności i doradztwo techniczne oraz badania i rozwój – uzupełniają produkty i dostarczają inicjatyw w zakresie współpracy z klientami nad opracowywaniem lepszych i lżejszych opakowań.
Harmonizacja oferty i nazw produktów nie wpływa na same produkty oraz ich specyfikacje. Wszystkie zakłady Metsä Board mają certyfikaty PEFC i FSC potwierdzające kontrolę pochodzenia produktów, a także certyfikaty poświadczające zgodność z najbardziej wymagającymi normami ochrony środowiska i jakości produkcji. Do produkcji tektur Metsä Board wykorzystuje pierwotne masy włókniste, produkowane z drewna, które pochodzi z zarządzanych w sposób zrównoważony północnych lasów europejskich.
Źródło: Metsä Board