27 listopada br. w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja z okazji jubileuszu 30-lecia Polskiej Izby Opakowań. Podczas wydarzenia eksperci opowiedzą o gospodarce i trendach w branży opakowań na poziomie globalnym oraz krajowym, najnowszych technologiach dających przedsiębiorstwom przewagę konkurencyjną, a także regulacjach prawnych, certyfikacji i kształceniu kadr dla opakowalnictwa.
Udział w konferencji jest odpłatny. Koszt jednego biletu to 450 zł netto. W ramach biletu organizatorzy zapewniają: wstęp na konferencję, lunch, przerwy kawowe oraz materiały konferencyjne. W celu rejestracji należy wypełnić poniższy formularz rejestracyjny:
https://pio.org.pl/konferencja-modern-packaging-formularz-rejestracyjny/.
Oto szczegółowy program wydarzenia, które odbędzie się w godzinach 10.00 – 16.00:
rejestracja uczestników od godz. 9:00
BLOK 1 –Gospodarka oraz globalne i krajowe trendy w branży opakowań
- Global Packaging perspectives – Globalne perspektywy branży opakowań, Luciana Pellegrino (prezes World Packaging Organisation)
- Packaging industry challenges and opportunities in EU – Wyzwania i szanse przemysłu opakowań w Unii Europejskiej, Antro Säilä (prezes European Packaging Institutes Consortium)
- Perspektywy branży opakowań na 2025 rok pod presją globalnych czynników, Maciej Nałęcz (Santander Bank Polska)
BLOK 2 – Najnowsze technologie opakowaniowe dające przewagę konkurencyjną
- Projektowanie opakowań do recyklingu – rekomendacje Światowej Organizacji Opakowań, dr hab. Renata Dobrucka, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
- Opakowania kompostowalne i ich funkcjonalność, Adam Uptas (Green Tree Group)
- Wyzwania technologiczne w kontekście zmian GS1. Innowacje w znakowaniu na liniach produkcyjnych, Arkadiusz Jędrzejczyk (Druk Serwis 24)
- Przełom w produkcji papierów graficznych i opakowaniowych – prezentacja wyników prac B+R prowadzonych w ramach projektów POIR.01.01.01-00-0272/19 i POIR.01.01.01-00-0045/20, Tomasz Kędzierski (Arctic Paper), Klaudia Maślana (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny)
Blok 3 – Prawo i certyfikacja w branży opakowań
- System gospodarki opakowaniami w Polsce, Jakub Tyczkowski (REKOPOL Organizacja Odzysku Opakowań)
- Wzywania prawne w branży opakowaniowej na poziomie Unii Europejskiej, Tomasz Siewierski (BOO Organizacja Odzysku Opakowań i Odpowiedzialności Producenta)
- Recyklingowalność na przykładzie opakowań wielomateriałowych na tle przepisów PPWR, Konrad Nowakowski (Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań)
- Wyzwania dla producentów opakowań do żywności w kontekście najnowszych i planowanych zamian w wymaganiach prawnych, Adam Fotek (JS Hamilton)
- Certyfikacja opakowań kompostowalnych w warunkach przemysłowych i domowych, Anna Bizon (Tuv Austria)
Opracowano na podstawie informacji Polskiej Izby Opakowań