ML Polyolefins, największy producent regranulatu PP w Europie Środkowo-Wschodniej, oraz Keeeper Group, jeden z wiodących europejskich dostawców produktów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, podpisały umowę o współpracy na targach Plastpol w Kielcach. Dotyczy ona dostaw około 2 tysięcy ton recyklatu rocznie.
28. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń tej branży w Europie. 603 wystawców z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu prowadzi rozmowy biznesowe z tysiącami zwiedzających z różnych stron świata. W tym gronie są przedstawiciele sektorów przemysłu wykorzystujących tworzywa sztuczne m.in. spożywczego, medycznego, motoryzacyjnego, AGD.
W kierunku zrównoważonego rozwoju
W środę 22 maja umowę o współpracy podpisały Keeeper oraz ML Polyolefins. Niemiecka firma Keeeper, posiadająca zakład produkcyjny w Bydgoszczy, to jeden z europejskich liderów w sektorze produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, takich jak pojemniki na żywność czy kosze skrzyniowe. 70% produkcji eksportuje do krajów europejskich. Od dłuższego czasu naszą działalność ukierunkowujemy na rozwój zrównoważony. Działamy na wielu obszarach, począwszy od designu produktów, przez dobór surowców i technologię, skończywszy na łańcuchu dostaw. Jesteśmy dumni, że w coraz większym zakresie będziemy stosować surowce powstałe w wyniku recyklingu. Zwiększamy produkcję koszy z użyciem tworzyw cyrkularnych dzięki umowie z ML Polyolefins – mówi Grzegorz Kicerman, prezes przedsiębiorstwa Keeeper. Nasi klienci oczekują towarów produkowanych przy użyciu recyklatu. Zrównoważony rozwój to jeden z priorytetów.
Sebastian Wieczerniak, dyrektor Łańcucha Dostaw w firmie Keeeper, zaznaczył że dla zrównoważonego rozwoju firmy współpraca ze stabilnym parterem, to podstawa. Tomasz Mikulski, prezes ML Polyolefins, podkreślał, że nowa forma współpracy służy rozwojowi przedsiębiorstwa. Jest docenieniem naszych starań, kursu, który obraliśmy, szukając najlepszych rozwiązań dla naszych odbiorców surowców powtarzalnych. Nieustannie dążymy do tego, by nasze surowce były najlepszej jakości – podkreślił.
Umowa na dostawy wysokiej jakości recyklatu i zwiększenie produkcji z surowców cyrkularnych dowodzi, że branża przetwórstwa tworzyw sztucznych nie traci z oczu zrównoważonych celów. – Co ważne, przybywa zagranicznych firm, które przenoszą produkcję do Polski i coraz mocniej wchodzą w obszar cyrkularnych tworzyw sztucznych – podkreślił Krzysztof Nowosielski, prokurent i dyrektor handlowy w ML Polyolefins.
Na mocy umowy ML Polyolefins dostarczy około 2 tys. ton surowca rocznie. Wykonane z ich użyciem kosze skrzyniowe Keeper sprzeda do europejskich odbiorców, m.in. sieci handlowych. Udział tworzyw cyrkularnych w całym wolumenie wynosi około 20 procent, tendencja jest wzrostowa – zaznaczył prezes Grzegorz Kicerman.
Opracowano na podstawie informacji firmy ML Polyolefins