Plast-Box umacnia się w branży olejów i frytur
6 Aug 2014 11:11

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych wytwórców opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, umacnia się w branży olejów spożywczych i frytur. W I półroczu 2014 r. spółka zwiększyła sprzedaż na ten rynek o blisko 8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2013 r. W drugiej połowie roku Plast-Box spodziewa się jeszcze większego wzrostu sprzedaży w tym sektorze.

„Polski rynek olejów i frytur opiera się przede wszystkim na większych graczach. Ten sektor krajowego biznesu spożywczego generuje sporą część zapotrzebowania na opakowania, co przekłada się też na dużą konkurencję. Niemniej jednak Plast-Box wygrywa ją oferując wyroby wysokiej jakości i wykazując się przy tym pełnym zrozumieniem potrzeb klientów z tej branży. W efekcie dostarczamy nasze produkty m.in. do dwóch znaczących firm z tego sektora. Co więcej, w perspektywie kilku lat zamierzamy dalej zwiększać sprzedaż w tym segmencie, a dzięki rozwojowi współpracy z naszym największym odbiorcą przewidujemy dynamiczne wzrosty jeszcze w tym półroczu” - mówi Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Box.

Plast-Box sprzedaje na rynek olejów spożywczych i frytur głównie wiadra dziesięciolitrowe typu 10LB i 10Bis3. Opakowania te trafiają do producentów hurtowych z tej branży, a ci dostarczają swoje wyroby do dużych sieci i znaczących operatorów HoReCa.

Poza branżą olejów i frytur wyroby słupskiego producenta wykorzystywane są również w innych sektorach biznesu spożywczego. Pakowane są w nie m.in. kiszonki, lody, dżemy, sosy, sałatki czy chipsy. Ponadto w związku z tym, że pojemniki te spełniają surowe normy bezpieczeństwa nie tylko w zakresie przechowywania żywności, ale i substancji chemicznych, znajdują szerokie zastosowanie również do pakowania farb, lakierów czy nawet materiałów budowlanych.

Źródło: Plast-Box