Plast-Box wśród Orłów Eksportu w Pomorskiem
30 Jun 2015 09:08

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych wytwórców opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, znalazł się w gronie laureatów konkursu „Orły Eksportu” w województwie pomorskim organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Słupski producent został uznany za najdynamiczniejszego eksportera w regionie.

„Sprzedaż zagraniczna w Plast-Boxie stanowi bardzo istotną część naszego biznesu. Obecnie nasze opakowania trafiają już do klientów w 30 krajach europejskich, a sprzedaż eksportowa odpowiada za 54% przychodów grupy. Nie spoczywamy jednak na laurach i konsekwentnie pracujemy nad tym, by zwiększać swoją obecność nie tylko w kraju, ale i za granicą. W rezultacie tylko w I kwartale tego roku sprzedaż Plast-Boxu na rynki unijne wzrosła o 25% r/r i przekroczyła wartość 13 mln zł. Tak dynamiczne wzrosty są możliwe, bo wytwarzamy produkty światowej jakości na maszynach najnowszej generacji i w rezultacie jesteśmy w stanie skutecznie rywalizować o klientów na wymagających europejskich rynkach” – zauważa Krzysztof Pióro, prezes zarządu Plast-Box SA.

„Orły Eksportu” to konkurs mający na celu wyłonienie najbardziej zasłużonych dla rozwoju eksportu firm w każdym województwie. Organizowany jest w ramach cyklu regionalnych konferencji poświęconych eksportowi, które odbywają się pod patronatem honorowym m.in. Ministerstwa Gospodarki i Ministra Spraw Zagranicznych. Nagrody w konkursie przyznaje zaś kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele lokalnych władz oraz środowisk naukowych i eksperckich.

Źródło: Plast-Box