Plast-Box zwiększa sprzedaż opakowań dla branży mleczarskiej
5 Dec 2014 10:25

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, zwiększa sprzedaż dla branży mleczarskiej. Po 10 miesiącach br. obroty z tytułu dostaw dla tych klientów sięgnęły już poziomu 93 proc. obrotów z 2013 r. Plast-Box spodziewa się, że w całym bieżącym roku wzrost przychodów z tego sektora wyniesie ok. 20 proc. Dwucyfrowej dodatniej dynamiki sprzedaży do branży mleczarskiej spółka oczekuje także w kolejnym roku.

„Plast-Box wytwarza opakowania dla przetwórstwa mlecznego od wielu lat i co ważniejsze z roku na rok ta współpraca rozwija się coraz lepiej. Dostawy z naszej słupskiej fabryki trafiają do odbiorców z Polski i z zagranicy - Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii, Holandii, krajów nadbałtyckich i Skandynawii. Tylko w tym miesiącu rozpoczęliśmy dostawy opakowań na jogurty dla nowego klienta z Wysp Brytyjskich. Jednocześnie przygotowujemy się do produkcji wiaderek jednolitrowych na lody dla innego odbiorcy z tego regionu, a także dużej partii opakowań, które trafią z kolei do nowego klienta z Holandii” - mówi Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Box SA.

Na potrzeby tego sektora Plast-Box wytwarza opakowania w różnych kształtach i pojemnościach - od 1 l do 10 l - głównie zdobione w technologii IML, w której etykieta o fotograficznej jakości obrazu wgrzewana jest bezpośrednio w powierzchnię pojemnika. Opakowania Plast-Boxu trafiają zarówno do sprzedaży detalicznej, jak do nabywców z branży HoReCa.

Źródło: Plast-Box