Plastipak Packaging potwierdza zakup APPE
3 Jul 2015 08:48

Firma Plastipak Packaging potwierdziła, że po akceptacji Komisji Europejskiej w dniu 11 czerwca zakończyła proces przejmowania firmy APPE, która przejmuje nazwę nowego właściciela.

William C. Young, dyrektor generalny Plastipak Packaging, powiedział: „Plastipak z radością wita APPE pod swoją banderą. Przejęcie znacząco wzmocni pozycję Plastipak w Europie i będzie stanowić solidną platformę dalszego rozwoju w okolicznych regionach. Na naszą przewagę konkurencyjną składają się Centra Innowacyjne Opakowań (Packaging Innovation Centers), które dostarczają i serwisują nasze systemy Direct Object Printing, technologie ThermoShape i ThermaLite, barierowe pojemniki wielowarstwowe oraz E-Pet z całkowicie zintegrowanymi uchwytami, by wymienić tylko kilka. Połączenie zespołów z obu firm i zaangażowanie ich serc i umysłów predestynuje Plastipak do bycia globalnym liderem w branży opakowań sztywnych.”

Na stanowisko dyrektora zarządzającego w Europie, gdzie Plastipak ma obecnie 15 fabryk w 12 krajach regionu, został mianowany Martin Hargreaves.

Frank Pollock, kierujący w firmie działaniami międzynarodowymi i pełniący funkcję dyrektora operacyjnego w Plastipak, ocenia: „Dzięki połączeniu innowacyjności i APPE i globalnego zasięgu technologii Plastipak, będziemy w stanie lepiej zaspokajać globalne potrzeby klientów oraz skierować naszą ekspansję na nowe rynki. Naszym celem jest dostarczanie pełnej wartości konsumentom dzięki wydajności materiałowej, wzornictwu pojemników, innowacyjnym produktom oraz nieograniczonym opcjom użycia zrecyklowanych produktów.”

„Pragniemy podziękować naszym klientom, podobnie jak zespołom kierującym firmami APPE Plastipak, które pracowały bardzo ciężko nad połączeniem naszych przedsiębiorstw.”

Na podstawie informacji firmy Plastipak Packaging opracował TK