Plastipak Packaging przejmie APPE w czerwcu 2015 r.
1 Apr 2015 09:58

APPE, jeden z czołowych producentów opakowań z PET w Europie, zostanie sprzedany firmie Plastipak Packaging. Inwestycja, zapowiedziana po raz pierwszy w listopadzie ub.r. i obecnie potwierdzona, ma zostać sfinalizowana w dniu 1 czerwca 2015 r.

Plastipak Packaging, Inc., która zajmuje się produkcją opakowań sztywnych z tworzyw sztucznych, została wskazana jako preferowany kupiec przez Forest Partners (administratorów Grupy La Seda de Barcelona, w której skład wchodzi oddział opakowań – APPE). Wartość transakcji to 360 mln euro.

Martin Hargreaves, dyrektor generalny APPE, powiedział: „Jestem szczęśliwy ze sprzedaży do Plastipak. Nasze niedawne problemy właścicielskie uniemożliwiały firmie pełną realizację dostaw oraz tworzenie innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych dla klientów, dlatego ta decyzja jest najlepszym wyjściem dla naszego biznesu oraz jego długoterminowej przyszłości. Nasze połączone siły, wiedza oraz zasoby w krótkim czasie zapewnią korzyści naszym klientom, dostarczając niezrównaną gamę produktów i rozwiązań wspierających ich przyszłe potrzeby.”

„APPE jest rynkowym liderem opakowań z PET w Europie, zatem połączenie z Plastipakiem pozwoli wzmocnić jej pozycję. Dzięki naszym europejskim fabrykom klienci nie tylko skorzystają z większego zasięgu geograficznego, ale otrzymają najnowocześniejsze technologie poszerzające zakres produktów.”

APPE posiada obecnie dziewięć fabryk dostarczających opakowania na rynki Europy, Azji i Afryki Północnej. Plastipak jest właścicielem trzydziestu dwóch fabryk na całym świecie (w tym siedmiu w Europie).

Na podstawie informacji firmy APPE opracował TK