Platforma Esko Software Platform upraszcza proces pakowania
29 Mar 2016 13:19

Firma Esko zakończyła aktualizację oprogramowania i udostępniła je pod marką parasolową o nazwie „Esko Software Platform”. Jest to kolejna wersja popularnej oferty zintegrowanego oprogramowania wykorzystywanego do projektowania, przygotowywania do druku, automatyzacji procesów roboczych, zarządzania kolorystyką i współpracą w obrębie łańcucha dostaw w zakresie pakowania, etykietowania, tworzenia materiałów wystawowych i znaków.

Platforma Esko Software Platform została wyposażona w nowe funkcje i zapewnia wyjątkową wygodę użytkowania. Pełny zakres innowacyjnych rozwiązań i wdrożenie platformy Esko Software Platform zostaną zademonstrowane po raz pierwszy na najbliższych targach drupa 2016, zaplanowanych dniach od 31 maja do 10 czerwca w Düsseldorfie.

Najważniejsze komponenty nowej wersji platformy Esko Software Platform to:

- więcej modułów oprogramowania dostępnego w formie Software as a Service (SaaS) oraz subskrypcji;

- ulepszona obsługa 3D, szczególnie podczas wyświetlania obiektów z poziomu oprogramowania WebCenter i na urządzeniach mobilnych;

- nowy moduł Content Management (zarządzanie treściami) do oprogramowania WebCenter;

- ArtPro+, całkowicie nowy i niezależny od platformy natywny edytor przygotowywania plików PDF do druku;

- nowe narzędzia i biblioteki do wieloelementowych projektów wystawowych w ArtiosCAD 16;

- interfejs Planogram do Store Visualizer 16;

- nowy zestaw zautomatyzowanych narzędzi zapewnienia jakości w Automation Engine;

- wdrażanie sprzętu Esko w procesy robocze (Automation Engine Device View);

- zwiększona wygoda użytkowania każdej z aplikacji.

W dzisiejszym świecie produkcja etykiet, opakowań, znaków i materiałów wystawowych stała się niezwykle skomplikowana. Właściciele poszczególnych marek chcą sprzedawać coraz więcej coraz lepszych produktów i szybciej wprowadzać je na rynek. Skutkuje to zwiększeniem różnorodności produktów będących częścią tej samej serii, z których każdy potrzebuje etykiet i opakowań. Oznacza to również zwiększenie zróżnicowania punktów sprzedaży i konieczność stosowania dodatkowych oznakowań. Te materiały muszą być wytwarzane szybciej i w mniejszej ilości, a jednocześnie spełniać wymogi prawne i wymogi dotyczące jednolitości marki.

Dla producentów etykiet, opakowań, znaków i materiałów wystawowych oznacza to zwiększenie poziomu złożoności samego procesu, co prowadzi do intensyfikacji korzystania z połączenia różnych technologii druku z coraz częstszym wykorzystywaniem druku cyfrowego. Dodatkowo firmy produkcyjne muszą się mierzyć z niedoborem pracowników doświadczonych w dziedzinie przygotowywania materiałów do druku, jak i samych operatorów drukarek. „W trakcie rozmów z naszymi klientami często słyszymy o konieczności zwiększenia elastyczności pracy, skrócenia czasu niezbędnego do przyswojenia nowej wiedzy, skrócenia czasu przygotowania produktu do wprowadzenia na rynek i zwiększenia wydajności” – twierdzi Bernard Zwaenepoel, starszy wiceprezes ds. oprogramowania w Esko. „Wraz z udostępnieniem platformy Esko Software Platform firma Esko potwierdza swoje zaangażowanie w spełnianie potrzeb klientów poprzez znaczne uproszczenie pakowania”.

„Przekształcenie oferty dostępnego oprogramowania w zintegrowaną platformę to nasza odpowiedź na zmieniające się trendy w robieniu zakupów, korzystaniu i zarządzaniu licencjami oprogramowania – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z korporacją globalną obsługującą wiele lokalizacji, czy też niewielkim biznesem rodzinnym” – wyjaśnia Zwaenepoel. „Platforma Esko Software Platform udostępnia klientom nowe możliwości i nowy zakres funkcjonalnych rozwiązań dostosowanych do ich zmieniających się potrzeb. Podczas gdy klienci są skupieni głównie na kontroli i optymalizacji produkcji, Esko zapewnia zintegrowane i kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające ich inwestycje i wspomagające rozwój”.

Źródło: Esko