Podkarpacie atrakcyjne dla producentów opakowań
3 Sep 2015 12:28

W dwóch podkarpackich Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE) w Mielcu i Tarnobrzegu wydano kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. W gronie firm, które otrzymały zgodę na budowę zakładów produkcyjnych, znaleźli się również producenci opakowań.

W mieleckiej strefie pozwolenie otrzymała spółka Mondi Bags Mielec, która produkuje worki papierowe dla różnych gałęzi gospodarki, m.in. do cementu, pasz, nasion, a także opakowania spożywcze. Firma zainwestuje ponad 42,6 mln zł w modernizację istniejących już linii produkcyjnych, zakupi m.in. drukarkę fleksograficzną. Dzięki inwestycji utworzonych zostanie 26 etatów.

Z kolei Drukarnia Pegwan, która specjalizuje się w produkcji etykiet i nadruków na papierze, folii i tworzywach sztucznych, w ramach nowego pozwolenia w mieleckiej strefie planuje wybudować zakład produkcyjny i wyposażyć go w specjalistyczne maszyny. Spółka deklaruje wydać na ten cel 7,5 mln zł, powstanie też ponad 20 miejsc pracy.

W drugiej podkarpackiej SSE w Tarnobrzegu - zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej otrzymała m.in. firma Bagpak Polska. Firma, która zajmuje się produkcją opakowań do żywności, w tym puszek, zainwestuje w budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej.

Źródło: portalspozywczy.pl