Pojemnik wzmacnia pożądany wizerunek
20 Apr 2015 07:29

Oferowany przez RPC Containers Oakham 16-litrowy pojemnik SuperLift, który ma uderzające, nowe wzornictwo i wykorzystuje materiał z recyklingu, pomaga firmie Colas Ltd budować jej wizerunek jako producenta wyrobów wysokiej jakości, a zarazem podkreśla jej zaangażowanie w kwestie ochrony środowiska.

Colas dostarcza ekologiczne rozwiązania do projektowania, budowy i konserwacji infrastruktury transportowej w Wielkiej Brytanii. Oferowany przez firmę produkt Bitukold do odtwarzania powierzchni jest stosowany do uszczelniania nowych spoin pionowych w świeżo położonym asfalcie lub nawierzchni makadamowej.

Bitukold jest niewątpliwie jednym z liderów rynku, a firma Colas potrzebowała opakowania, które podkreślałoby ten charakter produktu oraz zapewniło mu odpowiedni wizerunek i pozycjonowanie na rynku. Jednocześnie dobry profil ekologiczny gra ważną rolę w całej ofercie firmy Colas i dlatego ważne było, aby opakowanie potwierdzało takie podejście.

Oferowany przez RPC Oakham pojemnik SuperLift jest formowany wtryskowo z polipropylenu i zawiera 25% materiału pochodzącego z recyklingu. Wykorzystanie tworzywa z recyklingu daje szare wykończenie, które wyróżnia się na półce sklepowej, a efekt ten wzmacnia dodatkowo zastosowanie metalicznych farb, które zapewniają atrakcyjny, przyciągający oko wygląd. Plastikowy uchwyt jest dopełnieniem opakowania, które dzięki temu jest w całości wykonane z jednego materiału.

Zamykane pojemniki SuperLift są ponadto lekkie, łatwe do przenoszenia, wodoodporne i nie ulegają łatwo wgnieceniom, dzięki czemu oferują praktyczne zalety istotne w produktach używanych na zewnątrz.

„Bitukold to wysokiej jakości produkt i ważne było odzwierciedlenie tego w opakowaniu” – wyjaśnił Arthur Millington z Colas Ltd. „Połączenie efektownego wzornictwa i materiału pochodzącego z recyklingu ze sprawdzonymi praktycznymi zaletami serii SuperLift idealnie demonstruje nasze profesjonalne podejście i pozycję naszej firmy jako lidera rynku”.

Źródło: Grupa RPC