Pojemniki w kształcie naczynia do casserole
13 Mar 2015 12:46

 

RPC Barrier Containers dostarcza nowe termoformowane tacki barierowe z tworzyw sztucznych w kształcie tradycyjnego naczynia do casserole dla wiodącego francuskiego producenta dań gotowych, Grupy Gendreau oraz jej spółki zależnej VIF, które wprowadzają serię wysokiej jakości dań gotowych w „stylu wiejskim”.

W realizację tego przedsięwzięcia zainwestowano 100 tys. euro. Dania casserole będą sprzedawane pod marką La Cuisine d’Océane, która jest drugą największą we Francji marką dań gotowych w sektorze produktów w tackach do podgrzewania w kuchence mikrofalowej.

Zakład RPC Bebo Plastik w Bremervörde prowadził sześciomiesięczny projekt we współpracy z zespołami ds. rozwoju i marketingu w Gendreau.

Aby jeszcze bardziej przypominać wygląd brytfanny do casserole, dwukolorowe tacki – wytwarzane w strukturze wielowarstwowej PP/EVOH/PP wydłużającej okres trwałości produktu w warunkach niechłodzonych do 12 miesięcy – zostały zaprojektowane z powierzchnią zewnętrzną w kolorze czerwonym oraz z czarnym wnętrzem. W celu zaoferowania większej porcji rodzinnej tacki mają pojemność 350 g w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnej, standardowej na rynku wielkości 300 g.

Trzy wersje smakowe w serii – wołowina Charolais z marchwią w sosie, potrawka z kiełbasą Montbéliard i warzywami oraz cielęcina Aveyron i Ségala à la Marengo – są oparte na przepisach bez sztucznych barwników i aromatów, łączących smaczne i zdrowe składniki.

Dania gotowe weszły początkowo do sprzedaży w sieci sklepów detalicznych Monoprix, a teraz są wprowadzane w innych dużych supermarketach.

Nicolas Grange, regionalny dyrektor handlowy RPC Barrier Containers, tak skomentował premierę produktów: „Była to dla nas wspaniała okazja, aby współpracować z Grupą Gendreau nad rozwojem tej ekscytującej nowej marki. Pojemniki są doskonałym przykładem innowacyjnych stylów opakowań plastikowych, które mogą być tworzone dla właścicieli marek w celu pozytywnego wyróżnienia ich produktów na półce”.

Źródło: Grupa RPC