Poligal będzie produkował folię BOPP w zachodniej Polsce
8 Jan 2015 10:39

Firma Poligal z Hiszpanii, zajmująca się produkcją folii BOPP (folii polietylenowej dwuosiowo orientowanej), ogłosiła uruchomienie projektu inwestycyjnego o wartości 30 mln euro w Polsce: instalacji linii do ekstruzji BOPP w nowo utworzonej fabryce.

Sercem instalacji będzie linia Brückner do produkcji 5-warstwowej folii BOPP o szerokości 8,7 m i rocznej wydajności 40 tys. ton. Inwestor przewiduje, że osiągnie ona pełną zdolność operacyjną w 3. kwartale 2016 r. W dalszych planach są kolejne inwestycje, m.in. w urządzenia do metalizowania folii.

Fabryka zostanie ulokowana w Skarbimierzu, miejscowości leżącej 60 km na południe od Wrocławia, i – dzięki bliskości polskich i niemieckich klientów – umożliwi błyskawiczne reagowanie na ich potrzeby i zapewnienie im najwyższego poziomu obsługi. Nowa linia pozwoli również firmie Poligal zwiększenie konkurencyjności w określonych segmentach produktowych, m.in. folii etykietowych, a także zwiększy jej możliwości rozwoju oferty folii do zastosowań specjalistycznych. Polski zakład, wraz z już istniejącymi hiszpańskimi i portugalskimi fabrykami przedsiębiorstwa, zagwarantuje paneuropejską obsługę i pełne wsparcie produkcji czołowym producentom i użytkownikom końcowym.

Nowa fabryka to największa inwestycja Poligal zapisana w strategicznym planie rozwoju na lata 2012-2016. Jak mówi dyrektor generalny firmy Santiago Font, firma będzie się rozwijać zarówno pod wględem wielkości, jak i obecności na międzynarodowych rynkach, jednak pozostanie średniej wielkości przedsiębiorstwem dostarczającym folie i usługi serwisowej najwyższej jakości, blisko współpracującym z klientami przy nowych projektach.

Na podstawie informacji firmy Poligal opracował TK