Polka na czele EPDA
22 Jun 2015 11:02

Małgorzata Pawlik-Leniarska została wybrana na prezeskę stowarzyszenia European Packaging Design Association, mieszczącego się we francuskiej Tuluzie, podczas ostatniego kongresu stowarzyszenia.

EPDA zrzesza agencje designerskie z całej Europy. Stowarzyszenie powstało 25 lat temu jako platforma wymiany informacji, pomysłów i opinii dotyczących identyfikacji wizualnej i designu marek. Daje swoim członkom wiedzę i inspirację, dzięki czemu stało się mocnym głosem społeczności projektantów w Europie. EPDA promuje design w środowisku biznesowym, patronuje najważniejszym konkursom związanym z designem: Red Dot Design Award, Brand Identity Grandprix, współpracuje z Pentawards, The Dieline oraz wieloma uczelniami kształcącymi designerów. Epda bierze też udział w ważnych społecznie inicjatywach jak Save Food.

Małgorzata Pawlik-Leniarska założyła i od dwudziestu lat prowadzi w Polsce międzynarodową agencję brandingową Dragon Rouge jako partnerka zarządzająca. Jest też prezeską Klubu Brand Design i członkiem zarządu SAR. Wykładała w Szkole Strategii Marki, szkole Brand Design i na ASP w Warszawie. Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim i MBA Akademii Leona Koźmińskiego.

Źródło: Mediarun