Polski oddział hubergroup zmieni nazwę
7 Jan 2015 09:44

W ramach światowej reorganizacji i unifikacji wszystkie firmy należące do koncernu hubergroup w ciągu najbliższych miesięcy będą ujednolicać nazwy swoich przedsiębiorstw. Michael Huber Polska jako jedna z pierwszych zmieni już w styczniu swoją nazwę na hubergroup Polska Sp. z o.o.

Hubergroup Polska działa w Polsce od 1992 roku. Jest częścią koncernu skupionego wokół najstarszej , działającej od 1765 roku fabryki farb drukarskich Michael Huber München, która w roku 2015 obchodzić będzie 250-lecie swojego istnienia.

Główna siedziba hubergroup Polska znajduje się w Nowej Wsi Wrocławskiej niedaleko Wrocławia.

Na 5 tys. metrach kwadratowych zlokalizowane są profesjonalne laboratoria wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt kontrolno-pomiarowy oraz mieszalnie farb.

Hubergroup Polska posiada aktualnie na terenie Polski 2 oddziały w Warszawie i Krakowie, które zatrudniają 70 osób. Każdy z nich posiada mieszalnię farb i laboratorium. Dodatkowo firma może się pochwalić rozbudowaną siecią dystrybutorów na terenie całego kraju.

Polski oddział posiada 7 linii technologicznych i jest pod tym względem najnowocześniejszą i najbardziej uniwersalną firmą w koncernie. W skład linii wchodzą:

- dwie linie automatycznego dozowania farb offsetowych konwencjonalnych;

- linia automatycznego dozowania farb offsetowych UV;

- linia produkcyjna farb płynnych rozpuszczalnikowych;

- linia produkcyjna farb płynnych UV;

- linia produkcyjna farb płynnych wodorozcieńczalnych;

- linia automatycznego dozowania farb offsetowych o niskiej migracji MGA do produkcji opakowań artykułów spożywczych i używek.

Tak różnorodna produkcja nie jest możliwa bez sprawnie działających laboratoriów, z pracującymi w nich specjalistami wysokiej klasy, tworzących ogromny kapitał wiedzy praktycznej. Nowoczesny sprzęt pomiarowy, którym dysponuje hubergroup Polska, urządzenia pozwalające przeprowadzić symulację warunków produkcyjnych i ogromna gama podłoży drukarskich pozwala jej szybko reagować na coraz większe wymagania klientów oraz rozwijający się przemysł poligraficzny.

W centrali hubergroup Polska odbywa się również produkcja zmywaczy i konfekcjonowanie obciągów gumowych.

Źródło: hubergroup Polska