Poprawa wizerunku po przejściu z puszek na opakowania z tworzyw sztucznych
23 Jul 2015 07:32

Dzięki wykorzystaniu etykietowania w formie i lakieru przepakowanie produktów z puszek metalowych w plastikowe pojemniki z serii Paintainer produkowane przez RPC Superfos poprawiło wizerunek Akzo Spain, firmy stojącej za wiodącymi markami farby w Hiszpanii.

Firma Akzo Spain, mająca na koncie ponad 50 lat sukcesów na hiszpańskim rynku farb, z myślą o utrzymaniu czołowej pozycji w tej branży podążyła w nowym kierunku, co objęło m.in. decyzję zastosowania nowych opakowań plastikowych zamiast używanych wcześniej puszek metalowych.

Firma wykorzystuje teraz litrowe pojemniki Paintainer na szybkiej linii napełniającej do pakowania produktów wysokiej jakości takich marek jak Bruguer i Procolor. Według Akzo Spain pojemnik Paintainer jest w stanie spełnić zarówno obecne, jak i przyszłe wymagania związane z pakowaniem produktów, gdyż seria ta obejmuje duży wybór pojemności i wiele wspaniałych opcji wykończeń dzięki zastosowaniu etykietowania w formie i lakieru. Przejście na opakowania plastikowe uatrakcyjniło prezentację różnych produktów w asortymencie farb.

Do głównych zalet opakowania Paintainer, wielokrotnie nagradzanego, formowanego wtryskowo pojemnika polipropylenowego do farb, należy wygoda użytkowania. Malarze mogą otwierać i zamykać pojemnik bez pomocy żadnych narzędzi, a przy zamykaniu pojemnika słychać kliknięcie potwierdzające prawidłowe zamknięcie. Na linii napełniającej producenta farby dźwięk kliknięcia zapewnia dodatkową korzyść, gdyż ułatwia kontrolę jakości w fabryce.

To nowe opakowanie plastikowe zwróciło na siebie uwagę na rynku, który zareagował bardzo pozytywnie. Równie pozytywnie Akzo Spain ocenia współpracę z RPC Superfos, chwaląc gwarancję wykonawczą, krótki termin realizacji zamówienia oraz szybką reakcję na potrzeby klienta. Producent farby stwierdził, że otrzymał doskonały produkt, a także bardzo wysoki standard obsługi.

Źródło: Grupa RPC