Pozytywny odzew klientów na foliomat BEUMER stretch hood A
14 Jul 2015 09:47

Grupa BEUMER, specjalista od intralogistyki i kompletnych linii do napełniania, paletyzowania i pakowania, zaprezentował na targach branżowych „interpack 2014“ nowy foliomat BEUMER stretch hood A, będący kontynuacją sprawdzonej wysokowydajnej linii pakującej. Od tego czasu specjalista od intralogistyki spotkał się z nadzwyczaj pozytywnym odzewem klientów na linię pakującą. Nowy foliomat BEUMER stretch hood A został zoptymalizowany przez specjalistów pod względem działania, ekonomiczności i ergonomii. Szczególnym uznaniem klientów cieszyła się łatwa, intuicyjna i bezpieczna obsługa.

„Nasz nowy foliomat BEUMER stretch hood A maksymalnie ułatwia operatorowi obsługę“ - stwierdza z przekonaniem Volker Feldmeyer, Business Development Manager w Grupie BEUMER. Jest to, jego zdaniem, jeden z głównych powodów bardzo dobrego przyjęcia urządzenia od jego wprowadzenia na rynek. Urządzenia trafiły do klientów operujących w różnych branżach. Należą do nich klienci z przemysłu cementowego, budowlanego i chemicznego, jak i z branży produktów konsumpcyjnych i logistyki. „Wspólnie z działem dystrybucji nasi konstruktorzy przyjrzeli się dokładnie wymaganiom rynkowym i postawili sobie pytanie: jak zaprojektować linię pakującą spełniającą oczekiwania użytkowników i jednocześnie pracującą na najwyższym poziomie, która z powodzeniem stawi czoła na rynku produktom konkurencji“ - wyjaśnia Feldmeyer. „W tym celu zaprosiliśmy do współpracy zarówno klientów, jak i producentów opakowań i palet.” BEUMER postawił sobie za cel zaprojektowanie linii pakującej o jeszcze wyższej przyjazności obsługi. Ma temu służyć opracowana przez Grupę BEUMER koncepcja interfejsu człowiek - maszyna (HMI). W praktyce jest to panel dotykowy z ulepszonym interfejsem użytkownika i nawigacją graficzną. Sekwencje wideo pokazują operatorowi, jak łatwa jest obsługa maszyny. Ta łatwo zrozumiała koncepcja intuicyjnej interakcji pozwala mu efektywnie realizować wszystkie procedury robocze na maszynie.

W foliomacie BEUMER stretch hood A zrezygnowano całkowicie z pomostu i schodów. Wszystkie wymagane prace serwisowe są wykonywane z podłoża, bez wchodzenia na maszynę; zapewnia to wysoki stopień bezpieczeństwa i ułatwia pracę. A ponieważ kwestia zrównoważonego rozwoju, szczególnie w obliczu rosnących kosztów energii i surowców, nabiera dla przedsiębiorstwa coraz większego znaczenia, BEUMER stawia na niskie zużycie prądu i sprężonego powietrza stosowanej technologii. „Pozwala nam to uzyskać zrównoważony bilans energetyczny” - wyjaśnia Feldmeyer.

Nowa wysokowydajna linia pakująca firmy BEUMER spełnia wszelkie wymagania eksploatacyjne – zależnie od potrzeb użytkownik otrzymuje rozwiązanie dostosowane do jego profilu. Najnowsza konstrukcja to superszybkie urządzenie, które pakuje do 200 palet na godzinę w trybie ciągłego transportu - to wielka zaleta w porównaniu z wieloma konkurencyjnymi liniami, które uzyskują taką wydajność jedynie przy zatrzymanych jednostkach ładunkowych. Również pakowanie stosów produktów o różnym obwodzie nie stanowi żadnego problemu dla nowej maszyny: dwa formaty rolek folii umieszczonych nad sobą umożliwiają pakowanie palet różnej wielkości. Dzięki swej budowie modułowej nowa generacja maszyn BEUMER stretch hood A zastępuje wszystkie wcześniejsze serie konstrukcyjne.

Źródło: BEUMER