Primera wprowadza kolorową drukarkę do etykiet LX500e
5 May 2016 10:06

Firma Primera Technology, jeden z czołowych światowych producentów drukarek specjalistycznych, ogłosiła premierę nowej drukarki do etykiet w kolorze, modelu LX500e. To najnowsza i najbardziej ekonomiczna biurkowa drukarka Primery do druku kolorowych etykiet oraz przywieszek. Zastosowanie wydajnych, trzykolorowych kartridżów z atramentem pozwala na oszczędność kosztów. Duża prędkość druku oraz opcjonalny obcinarka gilotynowa umożliwiają użytkownikom szybki druk oraz przycinanie etykiet w małych nakładach. Dodatkowo LX500e jest tańsza od swej poprzedniczki, modelu LX400e, mimo że drukuje etykiety o podobnej jakości z prędkością wyższa nawet o 270%. Cena nowego urządzenia wynosi 1195 euro, podczas gdy model LX400e kosztował 1299 euro.

„Start-upy oraz inne małe firmy szybko zdają sobie sprawę, że ich etykiety muszą wyglądać profesjonalnie. Dzięki LX500e mogą produkować etykiety, które wyglądają równie dobrze - a nawet lepiej – niż te używane na produktach dużych, ponadregionalnych firm” - mówi Mark D. Strobel, wiceprezes firmy Primera ds. sprzedaży i marketingu. „Dzięki przeszło 2,5-krotnej prędkości druku w jeszcze lepszej jakości – w porównaniu z poprzednim modelem – jak również cenie niższej o 100 euro, LX500e to atrakcyjny wybór dla biznesu, który chce produkować oszałamiające, pełnokolorowe etykiety na żądanie.”

Typowe zastosowania dla nowej drukarki obejmują druk etykiet na kawę, wina, pieczywo, słodycze, mięso, ser oraz setki innych produktów spożywczych. LX500e zadrukowuje również przywieszki, które można docinać na obcinarce dostępnej w opcji, co czyni ją idealnym wyborem do przygotowywania plakietek np. dla uczestników spotkań i konferencji biznesowych. Drukarka może być również użyta do produkcji etykiet prywatnych, przeprowadzania testów marketingowych, proofingu w prepressie oraz wytwarzania etykiet na półki sklepowe.

Producent wyposażył swe urządzenie w sterowniki dla Windows 7/8/10 oraz w oprogramowanie Bartender Ultralite i NiceLabel SE (oba pod Windows) do projektowania etykiet, dodawania kodów kreskowych, kodów QR itd. Możliwe jest również użycie większości pozostałych popularnych programów do projektowania grafik dla Windows. Obecnie trwają prace nad stworzeniem sterownika dla komputerów Mac, które będą wkrótce dostępne.

Drukarka LX500e może pracować na wielu podłożach, m.in. opracowanej przez firmę Primera folii poliestrowej w wersjach biała błyszcząca i przezroczysta błyszcząca oraz biała matowa. Etykiety papierowe drukowane na urządzeniu Primery są dostępne w wersji o wysokim połysku, półpołysku oraz matowej.

Na podstawie informacji Primera Technology opracował TK