Prowell rozszerza swoją działalność w Polsce
20 Jan 2016 13:05

Prowell, firma należąca do koncernu Progroup AG, kontynuuje ekspansję wraz z kolejnym parkiem opakowań na południowym-zachodzie Polski. W czwartym kwartale 2016 roku Prowell uruchomi w Trzcinicy swoją dziewiątą fabrykę formatów tektury falistej jako należąca w całości do koncernu Progroup AG spółka zależna.

W bezpośredniej bliskości i z bezpośrednim połączeniem ze specjalistą od opakowań Janmar Centrum możliwe będzie wykorzystanie wszystkich zalet nowoczesnego parku opakowań. Nowa fabryka Prowell jest całkowicie zintegrowana z siecią Progroup, dzięki czemu wszystkie istotne dane i zlecenia są kontrolowane w wysoce skuteczny, scentralizowany sposób. W ten sposób można uzyskać maksymalny efekt synergii i integracji w ramach modelu biznesowego Progroup oraz modelu parku opakowań.

Już w 1998 roku Prowell powołała do życia pierwszy model parku opakowań. Obecnie z powodzeniem jest już eksploatowanych sześć parków opakowań w centrum Europy. W przypadku parku opakowań producent opakowań otrzymuje bezpośrednie dostawy formatów tektury falistej z Prowell za pośrednictwem całkowicie zautomatyzowanych systemów transportowych. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany dzięki systemom informatycznym. Od momentu zarejestrowania zlecenia wszystkie dalsze procesy są realizowane całkowicie automatycznie. W strategicznym partnerstwie z Janmar Centrum w czwartym kwartale 2016 roku w Trzcinicy startuje kolejny park opakowań, który wesprze zarówno Janmar Centrum, jak i regionalnych klientów Prowell.

Nowa fabryka tektury falistej Prowell powstaje dzięki inwestycji o wartości ok. 23 mln euro i jest planowana ze szczególnym naciskiem na energooszczędność, ochronę środowiska i Industry 4.0. Nowoczesna, zaawansowana linia produkcyjna tektury falistej wyprodukuje po fazie rozruchu i optymalizacji 250 mln m² tektury falistej z szerokością roboczą 2,80 m i wpasowuje się bezproblemowo w system Prowell-Mill-System stosowany przez Progroup. Linia o prędkości roboczej do 450 m/min będzie produkować trzy – i pięciowarstwową tekturę falistą przy ograniczeniu personelu obsługi do minimum.

Źródło: rynekpapierniczy.pl