Przyznano Złote Medale Targów TAROPAK
22 Aug 2014 13:54

Złoty Medal MTP to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od ponad 30 lat. Do konkursu o tę nagrodę rocznie startuje kilkaset produktów, które podawane są krytycznej ocenie ekspertów. Merytorycznej weryfikacji poddawane są m.in. innowacyjność rozwiązań, estetyka, ergonomia czy bezpieczeństwo dla środowiska. Podmioty zgłaszające swoje produkty do wyróżnienia medalem świadomie poddają się dodatkowej, wnikliwej i wielowątkowej ocenie, która ma potwierdzić jakość produktu, a w konsekwencji wzmocnić promocję na rynku – nie tylko krajowym.

Złoty Medal MTP jest również dla laureatów przepustką do walki o równie cenne wyróżnienie, jakim jest Złoty Medal MTP – Wybór Konsumentów. W tym konkursie decydują już tylko głosy zwiedzających i internautów, a zwycięzca jest tylko jeden. Swoje głosy na wybrane produkty można przyznawać w specjalnie przygotowanej Strefie Mistrzów, a także na stronie www.zlotymedal.mtp.pl w ciągu 30 dni od dnia rozpoczęcia targów.

Złoty Medal MTP to rekomendacja specjalistów branżowych, stanowiąca dla profesjonalistów w branży opakowaniowej oraz logistycznej gwarancję najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Wyróżnienie pomoże wybrać najlepsze rozwiązania technologiczne, sprzęt, narzędzia pracy technologów oraz projektantów i logistyków.

Oto lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich na Targach TAROPAK 2014:

- platynki drukowane techniką Flexo HD wykonane z ekologicznego surowca Ecor FPO Leaf, produkcji Ecor Product ze Stęszewa;

- przekładka transportowa KARTONPLAST, GEKOPLAST S.A., Krupski Młyn;

- samojezdny robot do owijania ładunków folią stretch, model MOTION, PKG GROUP S.R.L. z Włoch,

- opakowanie do umytych owoców i warzyw, JANFRUIT, Błędów;

- słój wielopoziomowy 710 i 1400, Klar Glass, Pobiedziska;

- automat pakujący POLPAK D2000ECO, POLPAK, Stolno

- słoik kosmetyczny typu airless, PROMENS, Otwock;

- urządzenie przeznaczone do kartonowania zbiorczego RKZ-22,5, Radpak Fabryka Maszyn Pakujących, Włocławek;

- VERAPLEX CRAFT powlekany papierem, Südpack Verpackungen GmbH & Co. KG z Niemiec;

- półautomatyczna owijarka PLANA ze stołem obrotowym do owijania folią stretch ładunków paletowych, C&C group S.r.l. z Włoch;

- GRAPHIT Composite System, Trilogiq, Francja;

- brama rolowana samonaprawiająca WinSelf, Winterwarm Polska, Swarzędz.

Źródło: MTP