Raport firmy Sun Chemical nt. korporacyjnej polityki zrównoważonego rozwoju za rok 2014
17 Feb 2015 13:42

Firma Sun Chemical opublikowała swój kolejny raport korporacyjny nt. realizowanej przez firmę polityki zrównoważonego rozwoju. Znajdują się w nim m.in. informacje na temat wdrożonego przez nią systemu zbierania danych, pozwalającego na sprawne raportowanie, oraz przykłady proekologicznych produktów i usług, jakie znajdują się w jej ofercie.

Najnowszy „proekologiczny” raport Sun Chemical szczegółowo prezentuje podejmowane przez firmę działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, z uwzględnieniem siedmiu kluczowych wskaźników pomiarowych: zużycia i ochrony energii niezbędnej do bieżącego funkcjonowania zakładów produkcyjnych i pozostałych lokalizacji firmy, ilości emitowanego podczas produkcji dwutlenku węgla, redukcji odpadów produkcyjnych, zużycia wody, jak również bezpieczeństwa materiałów oraz pracowników.

„Nasi klienci chcą wiedzieć, jakie projekty realizujemy, by aspirować do miana firmy działającej zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju. Dostarczanie wiarygodnych danych o podejmowanych krokach to podstawa tworzonych przez nas raportów” – mówi Gary Andrzejewski, wiceprezes Sun Chemical ds. ochrony środowiska. „W najnowszym raporcie za rok 2014 prezentujemy też szereg konkretnych produktów i usług, jakie ostatnio znalazły się w naszej ofercie. Mają one pomóc klientom w obniżeniu ilości generowanych przez nich odpadów, a także w zredukowaniu emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla. W efekcie zaś – zwiększyć ich wydajność operacyjną”.

Wśród uwzględnionych w raporcie nowych rozwiązań z oferty Sun Chemical, których celem jest zwiększenie proekologicznych korzyści użytkowników są m.in.: SunUno Solimax – uniwersalny zestaw farb, umożliwiających zwiększenie wydajności w procesie drukowania; nowa seria farb posiadających wydawany przez organizację Vinçotte certyfikat „OK Compost Home oraz Industrial”; SunBar – seria obniżających wagę opakowania powłok barierowych, zabezpieczających opakowane produkty przed działaniem tlenu; MirrorTech – farby metaliczne obniżające ilość generowanych odpadów i stanowiące alternatywę dla tradycyjnej folii; SunFast Elastomer Black – seria pigmentów w 100% bazujących na pochodzącej z recyklingu gumie; SunLit – seria bazujących na olejach roślinnych farb do arkuszowego druku offsetowego, zgodnych z kryteriami EU Eco-Label oraz specjalne tuleje typu shrink sleeve, pozwalające na łatwiejszy recykling butelek.

„Realizowana przez nas polityka zrównoważonego rozwoju uwzględnia stałe udoskonalanie oferowanych produktów i usług” – dodaje Michel Vanhems, odpowiedzialny w firmie Sun Chemical za działania proekologiczne. „Właściwe portfolio produktów jest tu kluczowe. Stałe wzbogacanie naszej oferty o proekologiczne rozwiązania, przyznawane im certyfikaty, wychodzenie naprzeciw zmieniającym się przepisom oraz wsłuchiwanie się w głosy właścicieli marek i sprzedawców, dla których przy wyborze dostawcy coraz większe znaczenie mają kwestie proekologiczne – to najważniejsze aspekty działań, które mają sprawić, że Sun Chemical będzie niezawodnym partnerem, oferującym najwyższej klasy, proekologiczne farby, powłoki i pigmenty”.

Raport nt. polityki zrównoważonego rozwoju Sun Chemical za rok 2014 jest dostępny online pod adresem www.sunchemical.com/sustainability. Na stronie http://www.sunchemical.com/services/consultative-services/ znajduje się z kolei kalkulator, gdzie wstępnie można wyliczyć ilość dwutlenku węgla, emitowanego podczas prowadzonej działalności produkcyjnej.

Źródło: Sun Chemical