Rebranding tektur pudełkowych (FBB) grupy MM BOARD & PAPER
30 Nov 2022 16:00

„Poczekaj chwilę, wezmę tylko coś ze sklepu!” – szybka wizyta w pobliskim sklepie po niezbędne rzeczy codziennego użytku to coś, co zdarza się nam wszystkim. Rzadko jednak zastanawiamy się, co zapewnia wysoką jakość i rozpoznawalność produktów, które widzimy na półkach. Niezależnie od tego, czy chodzi o czekoladę, produkty farmaceutyczne, żywność na wynos czy płatki śniadaniowe, opakowania, które chronią produkty codziennego użytku, często wykonane są z tektury FBB. Dzięki gładkiej, estetycznie zadrukowanej powierzchni i wysokiej sztywności tektura pudełkowa używana na opakowania promuje markę produktu, wyróżnia go na tle konkurencji, jednocześnie chroniąc zawartość i pełniąc funkcję platformy informacyjnej dla samego produktu.

 W sierpniu 2021 roku, gdy fiński zakład Kotkamills oraz polski zakład w Kwidzynie zostały przejęte przez Mayr-Melnhof Karton (obecnie MM Board & Paper), portfolio produktów firmy zostało uzupełnione o szereg tektur FBB (GC1 i GC2), a także o tektury barierowe GC oraz tektury „cupstock” przeznaczone do produkcji kubków papierowych. Obecnie oprócz Kotki i Kwidzyna produkcja tektury pudełkowej FBB prowadzona jest także w słoweńskiej fabryce Grupy MM w Kolicevie. Oferta tych trzech europejskich zakładów umożliwia doskonałą obsługę i szybkie dostawy do klientów w całej Europie.

Aby zapewnić bardziej przejrzysty i uporządkowany przegląd szerokiego portfolio tektur pudełkowych FBB grupy MM Board & Paper, we wrześniu 2022 roku we wszystkich trzech zakładach przeprowadzono rebranding produktów, tworząc rodzinę ALASKA® oraz ADRIATICA®. Wprowadzone zmiany nie wpłynęły na parametry, właściwości oraz gramatury produktów, a jedynie na nazwy oferowanych tektur FBB.

Dzięki tekturom z rodziny ALASKA® i ADRIATICA® jesteśmy gotowi do obsługi klientów zarówno w całej Europie, jak i poza jej granicami. Klienci mają możliwość wyboru najbardziej dopasowanego do swoich potrzeb produktu z całego szerokiego portfolio FBB, w zależności od tego, jakich właściwości wymagają. W naszym portfolio tektur FBB dostępne są np. kartony o wysokiej jasności, sztywności czy też kartony barierowe odporne na tłuszcz – mówi Michael Wadsak, Vice President Sales FBB.

Opakowanie tekturowe po użyciu ponownie staje się surowcem. Zrównoważone produkty z rodziny FBB firmy MM Board & Paper można łatwo poddać recyklingowi w większości krajów, w ramach odzysku odpadów papierowych. Zamiast wywozić zużyte opakowania na wysypisko, są one ponownie wykorzystywane do roztwarzania w zakładzie produkującym włókna z recyklingu, a następnie wykorzystywane jako masa włóknista do nowych produktów z papieru lub tektury. Włókna drzewne uzyskane w procesie recyklingu mogą krążyć w różnego typu produktach opartych na włóknach do 25 razy – kontynuuje dr Thomas Greigeritsch, Head of Group Sustainability.

Z wydajnością 790 000 ton rocznie, MM Board & Paper jest w Europie trzecim co do wielkości producentem tektury z włókien pierwotnych. Do jej produkcji używana jest wyłącznie wysokiej jakości masa celulozowa pochodząca ze ściśle kontrolowanej produkcji, co gwarantuje niezmiennie wysoką jakość. MM Board & Paper to rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta, które zapewniają wysoką wydajność produkcji opakowań.

Innowacje i rozwój produktów są podstawą strategii Grupy MM. Powołaliśmy specjalny zespół ds. innowacji i rozwoju produktów, którego celem jest dalszy rozwój naszych dotychczasowych produktów i tworzenie nowych rozwiązań opartych na włóknach zaprojektowanych z myślą o różnych zastosowaniach opakowaniowych, które spełniają potrzeby konsumentów w stale zmieniającym się świecie. Naszym celem jako lidera w dziedzinie technologii, innowacji i know-how, z najbardziej wszechstronnym portfolio produktów, jest ciągłe inspirowanie naszych klientów innowacyjnymi rozwiązaniami opakowaniowymi – podsumowuje Thomas Kratochwill, Chief Sales Officer MM Board & Paper.

Asortyment tektur pudełkowych FBB grupy MM obejmuje produkty typu GC1 – ALASKA® WHITE i ALASKA® BRIGHT o gładkiej powierzchni, wysokiej jasności i połysku, dzięki czemu nadają się szczególnie do wymagających końcowych rozwiązań opakowaniowych. Produkty typu GC2: ALASKA® STRONG i ALASKA® PLUS charakteryzują się dużą sztywnością i doskonałą drukowalnością, ADRIATICA® – wszechstronna i niezawodna oraz unikalna ALASKA® ECO, która zawiera także makulaturę jako część swojej bazy surowcowej. Dodatkowo dla ADRIATICA® i ALASKA® ECO dostępny jest specjalny gatunek tektur zoptymalizowany pod kątem segmentu farmaceutycz- nego. Kolejnym produktem w ofercie MM charakteryzującym się doskonałą drukowalnością jest tektura barierowa GC ALASKA® BARRIER przeznaczona do opakowań wymagających odporności na wilgoć i tłuszcz. Warto również zapoznać się z gamą łatwych do recyklingu tektur ISLA® przeznaczonych do produkcji kubków papierowych. Wyjątkowe właściwości barierowe dla wilgoci i tłuszczu są osiągane w produkcji online bezpośrednio na najnowocześniejszej maszynie papierniczej do produkcji tektury.

Aby uzyskać więcej informacji o produktach, zachęcamy do odwiedzenia strony www.mm-boardpaper.com lub kontaktu z nami pod adresem: fbb@mm.group

Artykuł sponsorowany