Recykling Rejs znów na wodzie
7 Jul 2015 13:42

To juz piąta edycja akcji "Recykling Rejs - odzyskuj tworzywa sztuczne". Tym razem trasa rejsu przeniesie się nad Morze Bałtyckie.

Inicjatywa organizowana jest przez podróżnika Dominika Dobrowolskiego oraz Fundację PlasticsEurope Polska. Do tegorocznej edycji w roli partnera wyprawy dołączyła także organizacja odzysku Rekopol S.A. Dotychczas wszystkie poprzednie edycje odbywały się na wodach śródlądowych. Trasa piątej edycji rejsu wiedzie brzegiem Morza Bałtyckiego.

Dominik Dobrowolski przepłynie kajakiem przez Zalew Szczeciński, Dziwnę oraz Zalew Kamieński. W okolicach Dziwnowa wypłynie na wody Bałtyku. Trasa jest dość nietypowa, a cały rejs ma potrwać dwa tygodnie. Inicjatywa ma na celu uświadomienie, jak cennym zasobem jest woda i jak istotne jest zapobieganie zaśmiecania środowiska wodnego. Trasa rejsu została podzielona na kilkanaście odcinków. Wydarzenie obejmuje spotkanie między innymi w Mielnie i Ustce. Oficjalne zakończenia Recykling Rejs 2015 zaplanowano na 14 lipca w Gdyni.

Podróżnik Dominik Dobrowolski podczas spotkań przekazuje informacje dotyczące przeciwdziałania zaśmiecaniu środowiska wodnego oraz właściwego postępowania z odpadami. Pomaga to w pełni wykorzystać ich wartość i chronić zasoby. Akcja "Recykling Rejs - odzyskuj tworzywa sztuczne" corocznie wytrwale promuje założenia selektywnej zbiórki odpadów w Polsce.

Źródło: PlasticsEurope