Rewolucyjna paleta z wbudowaną wagą
6 Apr 2016 11:49

Ryzyko przeciążenia palet przestaje być problemem dzięki nowej palecie z tworzyw sztucznych APB 1210 wyprodukowanej przez firmę Goplasticpallets.com. Innowacyjna paleta została wyposażona we wbudowaną wagę z dwoma cyfrowymi wyświetlaczami po obu stronach, co ułatwia użytkownikom sprawdzenie dokładnego ciężaru produktu umieszczonego na palecie i eliminację problemu jej przeciążenia. Ułożenie na palecie ładunku o zbyt dużej masie uruchamia alarm oraz zapala czerwone światło ostrzegawcze, które miga do czasu zmniejszenia obciążenia.

Przetestowana i certyfikowana zgodnie z najnowszymi przepisami bhp, trwała i odporna paleta APB 1210 ma wymiary 1200 mmx1000mmx160mm oraz waży 28 kg. Można na niej układać statyczny ładunek o masie 6 ton, dynamiczny o masie 3 ton oraz układać w stosach o masie nie większej niż 1500 kg.

Paleta jest dostępna standardowo w kolorze niebieskim, jednak klienci zamawiający ponad 500 jednostek mają kilka opcji specjalnych, wśród nich wybór jednego z siedmiu różnych kolorów, pokrycie palety nadrukami z firmowym logo wykonanym w technologii sitodrukowej oraz zaimplementowanie w palecie czujników RFID.

Ben Messingham, menedżer ds. sprzedaży w Goplasticpallets.com, mówi: „Choć palety z tworzyw sztucznych mają ustalone poziomy maksymalnego udźwigu, co czyni je znacznie bezpieczniejszymi w użyciu od palet z drewna, nasze nowe produkty zapewniają użytkownikom dodatkową gwarancję, że wykorzystując je nie przekraczają ustalonych limitów udźwigu.”

Na podstawie informacji serwisu PlasticsEurope opracował TK