Rośnie rynek pojemników na żywność wielokrotnego użytku
23 Jun 2014 17:43

Firma IFCO, światowy lider w branży pojemników plastikowych wielokrotnego użytku, wprowadziła w 2013 roku do obrotu ponad miliard pojemników wielokrotnego użytku (reusable plastic container - RPC), wysyłanych od producentów do sklepów detalicznych na całym świecie. Ten rekordowy wynik w historii firmy był możliwy dzięki dynamicznemu wzrostowi całego rynku.
"Osiągnięty wynik potwierdza wysoką jakość oferty firmy IFCO w zakresie pojemników RPC, wykorzystywanych w łańcuchach dostaw świeżych produktów spożywczych w każdym z 31 krajów, w których prowadzimy działalność. Firma IFCO zarządza spółkami obsługującymi obrót pojemnikami RPC w Ameryce Północnej i Południowej, w Europie i Afryce, a także w Azji za pośrednictwem spółek joint venture" - mówi Wolfgang Orgeldinger, dyrektor generalny firmy IFCO.
Wykorzystanie pojemników z tworzyw sztucznych wielokrotnego użytku gwarantuje większy stopień ochrony środowiska. Pojemniki RPC wpływają na zmniejszenie wielkości odpadów spożywczych oraz obniżają koszty łańcucha dostaw ponoszone przez producentów i sprzedawców detalicznych.
IFCO jest międzynarodowym dostawcą usług logistycznych w ponad 210 lokalizacjach na całym świecie. Firma IFCO zarządza ponad 180 mln pojemników z tworzyw sztucznych wielokrotnego użytku, wykorzystywanych głównie do transportu świeżych warzyw i owoców od rolników do wiodących sklepów spożywczych. IFCO należy do firmy Brambles Limited, firmy logistycznej obsługującej łańcuchy dostaw w ponad 50 krajach, głównie poprzez marki CHEP i IFCO.
Firma IFCO zarządza całością zaplecza logistycznego pojemników RPC, od dystrybucji poprzez czyszczenie do ponownego użycia, w ramach łańcucha dostaw. Po wykorzystaniu w sprzedaży detalicznej, pojemniki RPC firmy IFCO są składane, gromadzone i wysyłane z powrotem do jednego z ośrodków usługowych firmy, gdzie są myte, poddawane odkażaniu - ściśle według standardów HACCP i przygotowywane do ponownego wykorzystania.
Źródło: portaspozywczy.pl