Rossoplast gotowy na HD Flexo
14 Jul 2014 13:40

W maju br została ukończona instalacja i wdrożenie nowej linii do produkcji cyfrowych form drukowych w drukarni Rossoplast z Lidzbarka Warmińskiego. W skład zainstalowanej linii wchodzi naświetlarka cyfrowa CDI 4835 z optyką HighRes i z oprogramowaniem ESKO, solwentowa linia DuPont 1000 oraz system proofingowy GmG. Za dostawę i wdrożenia odpowiadała firma Grafikus –Systemy Graficzne Sp.Zo.o., dystrybutor firmy DuPont Cyrel i GmG.

W opinii właścicieli drukarni najnowsza inwestycja w zakup nowej przygotowalni była jedną z kluczowych decyzji związanych z rozwojem drukarni – równie ważną jak zakup nowej maszyny drukującej. Dzięki niej Rossoplast dołączył do grona najlepiej wyposażonych drukarni w Polsce posiadających możliwości techniczne i technologiczne do uzyskania standardu druku HD Flexo.

Zbigniew Walukiewicz dyr. produkcji w drukarni Rossoplast ocenia inwestycję w cyfrową przygotowalnię jakości HD jako konieczność i wymóg pochodzący od dzisiejszego odbiorcy opakowań. „Dzięki własnej przygotowalni i studiu DTP jesteśmy w stanie sprostać tym wymaganiom i konkurować na rynku krajowym i europejskim”

Na podstawie informacji firmy Grafikus