Rotometal pozyskał inwestora private equity
9 May 2017 08:27

Highlander Partners, firma private equity inwestująca w szybko rosnące przedsiębiorstwa z atrakcyjnych branż, została inwestorem w Rotometalu. Rotometal jest liczącym się w Europie producentem specjalistycznych narzędzi dla poligrafii. Pozyskanie inwestora pozwoli spółce dodatkowo przyspieszyć rozwój.

Rotometal specjalizuje się w produkcji cylindrów magnetycznych i drukowych stosowanych przez producentów etykiet samoprzylepnych przeznaczonych dla sektora konsumenckiego. Cylindry są produkowane na zamówienie i sprzedawane na całym świecie. Wysoką konkurencyjność w skali międzynarodowej Rotometal zawdzięcza know-how technicznemu oraz relacjom z odbiorcami, które rozwija od wielu lat. Firma jest liderem w Polsce i ma znaczący udział w rynku europejskim.

„Doceniamy imponujący rozwój Rotometalu i unikalne kompetencje założyciela i pracowników. Spółka działa na atrakcyjnym rynku, o wysokiej barierze wejścia, bo niewielu producentów jest w stanie sprostać oczekiwanej przez odbiorców precyzji wykonania cylindrów. Dostrzegamy dużą wartość dodaną, jaką wnosi Rotometal, i widzimy dalszy potencjał wzrostu dla spółki. Istotne jest dla nas, że firma skutecznie konkuruje w skali światowej. Jednocześnie nisza, w której się specjalizuje, dynamicznie rozwija się w Polsce, gdzie swoją produkcję zlokalizowało wiele krajowych i międzynarodowych drukarni etykiet.” – powiedział Dawid Walendowski, partner zarządzający w Highlander Partners.

Po inwestycji Highlander Partners założyciele Rotometalu, Joachim i Barbara Setnikowie, pozostaną współwłaścicielami spółki i będą nią nadal kierować. Wspólne cele i plany założycieli i inwestora obejmują rozwój firmy przez rozszerzenie asortymentu produktów i wejście na kolejne rynki eksportowe.

„Cieszę się z nawiązania współpracy z inwestorem, który pomoże nam w zarządzaniu dynamicznym wzrostem organicznym. Poza wsparciem w budowie dużo większej organizacji liczymy na pomoc w jeszcze szerszej ekspansji zagranicznej, między innymi w Azji, gdzie Rotometal rośniej najszybciej” – powiedział Joachim Setnik, prezes Rotometalu.

Źródło: Rotometal

error: Kopiowanie zabronione!