Rozdano nagrody w konkursie puszek na aerozole
30 Sep 2014 18:15

AEROBAL - międzynarodowa organizacja producentów aluminiowych pojemników na aerozole – zaprezentowała zwycięzców konkursu World Aluminium Aerosol Can Award 2014, przyznane przez międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy z najważniejszych i najpopularniejszych magazynów branżowych z całego świata.

Puszka wyprodukowana przez niemiecką firmę Tubex dla Dove zwyciężyła w kategorii na puszki aerozolowe, które są już dostępne na rynku. Spojrzenie na pojemnik zapowiada obietnicę świeżości i czystości. Fotorealistyczna reprodukcja owocu granatu z dokładnie oddanymi nasionami na puszce o charakterystycznym kształcie przyciąga wzrok.

Innowacyjny charakter opakowania staje się widoczny na drugi rzut oka. 125-ml produkt jest napełniony koncentratem dezodorantu i mniejszą ilością propelentu, ale zapewnia konsumentom równie długi czas zastosowania jak konwencjonalna puszka o pojemności 250 ml, zapewniając oszczędność materiału i kosztów transportu. Wariant „skompresowany” jest doskonałym przykładem koncepcji eko-przyjaznego opakowania zgodnego z ideą zrównoważonego rozwoju, który zrobił wrażenie na jury.

Pierwsza nagroda w kategorii prototypów została przyznana francuskiej firmie Ball Aerocan Europe. Wykorzystując innowacyjny proces druku firma oferuje możliwość połączenia błyszczących i matowych wykończeń na jednej puszce; każdy kolor może być matowy lub błyszczący. W efekcie możliwe jest rozróżnienie – zarówno wzrokiem, jak i dotykiem – poszczególnych części puszki.

Pod dużym wrażeniem zwycięskich puszek był Gregor Spengler, sekretarz generalny organizacji AEROBAL: „Z roku na rok ta rywalizacja pokazuje nieustanną innowacyjność naszych aktywnych firm członkowskich oraz korzyści, jakie oferuje puszka aerozolowa jako atrakcyjne, przyjazne dla użytkownika oraz ekologiczne rozwiązanie opakowaniowe. Nowe możliwości druku i projektowania, eleganckie kształty oraz odpowiedzialne wykorzystanie surowców zostały zaprezentowane po raz kolejny w bieżącym roku.”

Na podstawie informacji AEROBAL opracował TK