Saica Group nabywa udziały polskiej firmy Fox Recykling
29 Dec 2022 12:06

Saica Group, producent tektury i opakowań, zawarła porozumienie w sprawie przejęcia 76% udziałów w firmie Fox Recykling, dzięki czemu zamierza rozszerzyć swoje usługi zarządzania odpadami na rynkach wschodnioeuropejskich za pośrednictwem należącego do siebie oddziału Saica Natur.

W 2021 r. ulokowana w Gdyni Fox Recykling przetworzyła ok. 45 tys. ton odpadów i osiągnęła obroty na poziomie 9 mln euro. Przejęcie części jej udziałów powinno przyczynić się do rozszerzenia zakresu usług Saica we wschodniej Europie oraz do realizacji celów rozwojowych przewidzianych w planie strategicznym Saica do 2025 r.

Inne cele zawarte we wspomnianym planie to coroczne inwestycje na poziomie 230 mln euro w najnowocześniejsze technologie oraz podtrzymanie integracji pionowej w celu poprawy wydajności spółki.

Ten krok jest ważnym elementem w strategii rozwoju biznesu Saica, nie tylko z uwagi na kontynuację naszej ekspansji na polskim rynku za pośrednictwem Saica Natur, ale również dalszą rozbudowę naszej infrastruktury oraz usług na tym rynku – powiedział Ramón Alejandro, prezes Saica Group.

Opracowano na podstawie informacji serwisu Packaging Europe