Sappi Alfeld ma nowego dyrektora zarządzającego
18 Nov 2015 13:44

Thomas Rajcsanyi został mianowany dyrektorem zarządzającym papierni Sappi Alfeld GmbH. Zastąpił na tym stanowisku Stefana Karrera, który zrezygnował z kierowania przedsiębiorstwem z powodów osobistych.

Rajcsanyi poznał biznes produkcji papieru od podszewki, odnosząc szereg sukcesów na różnych stanowiskach w przemyśle papierniczym. Ostatnim była funkcja dyrektora zarządzającego w niemieckiej firmie Feldmühle Uetersen, którą pełnił przez 7 lat. „Jesteśmy niezwykle szczęśliwi przyjmując na pokład tak uzdolnionego i doświadczonego lidera jak Thomas Rajcsanyi. Dzięki swej wiedzy pokieruje papiernią Alfeld i strategicznym rozwojem naszego działu papierów specjalistycznych i tektur w przyszłości” - skomentował Barry Wiersum, dyrektor generalny w Sappi Europe.

Zapytany o swoje cele na nowym stanowisku, 47-letni Rajcsanyi powiedział: „Chcemy utrzymać nasze standardy jakości i zrównoważonego rozwoju oraz kontynuować rozbudowę centrum kompetencji Sappi Alfeld w zakresie specjalistycznych papierów i tektur”. Dyrektor z entuzjazmem podchodzi do swego nowego stanowiska. „Moi poprzednicy podejmowali właściwe decyzje i położyli podwaliny pod pełną sukcesów przyszłość” - przyznał, odnosząc się do decyzji o skoncentrowaniu działalności Alfeld na produkcji papierów specjalistycznych. Przebudowa maszyny papierniczej PM2, zakończona sukcesem w ubiegłym roku kosztem 60 mln euro, okazała się ogromnym sukcesem niespełna dwa lata po jej uruchomieniu. Centrum kompetencji papierni - poświęcone papierom i tekturom specjalistycznym – oraz światowej klasy laboratorium stanowią wartość dodaną dla klientów.

Thomas Rajcsanyi zamierza kontynuować obecną strategię wzmacniania biznesu papierów specjalistycznych. Będzie koncentrował się na dalszej optymalizacji i wykorzystaniu możliwości pięciu maszyn papierniczych w Alfeld. Chce również podtrzymać – a nawet podwyższyć – standardy jakości szerokiej gamy papierów i kartonów produkowanych w zakładzie, a w przyszłości rozbudować portfolio Sappi o kolejne innowacyjne produkty i rozwiązania do pakowania.

Na podstawie informacji firmy Sappi opracował TK