SATO: ekonomiczne drukarki Argox do wydruku wysokiej jakości etykiet
23 Jul 2015 07:06

Firma SATO, globalny lider w dziedzinie rozwiązań do automatycznej identyfikacji ułatwiających pracę i usprawniających operacje, wprowadza nową, ekonomiczną serię drukarek do przemysłowego wydruku etykiet, która ułatwi firmom zapewnienie identyfikowalności produktów przy równoczesnym zwiększeniu rentowności i konkurencyjności. Produkowana przez Argox i należąca do firmy SATO nowa seria drukarek została zaprojektowana z myślą o wysokiej jakości wydruku i prostocie użytkowania przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Idealnie sprawdzi się w podstawowych zastosowaniach wymagających wydruku niewielkiej ilości etykiet, na przykład w handlu detalicznym, opiece medycznej, produkcji czy branży logistycznej.

Pierwsza drukarka nowej serii to Argox X-2300E, która wykorzystuje technologię termotransferu, o szerokości 4” i rozdzielczości 203 dpi. Jej uzupełnieniem jest model X-2300E o rozdzielczości 305 dpi. Jest to pełnowymiarowa drukarka biurkowa wykorzystująca rolkę z nośnikiem o szerokości 8” i taśmę 360M. Dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi LCD i panelowi sterowania, które umożliwiają zmianę ustawień i zarządzanie procesem wydruku, konfiguracja i użytkowanie drukarki są proste i szybkie.

Drukarkę można łatwo podłączyć za pomocą prostego kroku „podłącz i pracuj” dzięki wbudowanym różnorodnym interfejsom łączności, takim jak złącze równoległe, RS-232, USB, klawiaturę PS/2 i Ethernet. Dostępne są również emulatory języków wydruku kodów kreskowych. Kolejne cechy to 32-bitowy procesor, 8 MB pamięci flash i wbudowana pamięć SDRAM 16 MB, które gwarantują wysoką jakość wydruku i prędkość do 6 cali/s. Standardowym wyposażeniem urządzenia jest układ z zegarem czasu rzeczywistego; oferowane są także takie opcje jak obcinarka etykiet i podajnik.

„Ta nowa seria drukarek oferuje nową wartość, która umożliwi zaspokojenie potrzeb firm, które chcą drukować wysokiej jakości przywieszki i etykiety bez ponoszenia kosztów za zbędne cechy i funkcje” - powiedział Richard Scott, dyrektor ds. produktów w SATO Europe. „Firma SATO posiada opinię producenta wysokiej jakości niezawodnych drukarek do wydruku etykiet w wysokim nakładzie. Nasza obecna pozycja umożliwia obsługę szerokiego zakresu zastosowań niskonakładowych, gdzie utrzymanie kosztów na niskim poziomie i zdobycie przewagi konkurencyjnej mają najwyższy priorytet”.

Źródło: Sato