SATO zaprezentuje „przyjazną” środowisku drukarkę etykiet bez podkładu
21 Sep 2015 20:46

SATO, globalny lider w dziedzinie automatycznej identyfikacji ułatwiających pracę i usprawniających operacje, jest liderem w produkcji etykiet bez podkładu. Swoje rozwiązania firma SATO zaprezentuje podczas LabelExpo Europe w Brukseli w dniach 29.09-01.10.2015.

Konsorcjum przemysłu etykietowania zainicjowanego przez Maan Engineering koncentruje się na samoprzylepnych systemach aplikacji i wraz z różnymi firmami pokaże, jak technologia bez podkładu wpływa na zmniejszenie ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności. W związku z technologią etykiet bez podkładu, SATO wykorzystuje nową technologię Résiste LE, która zostanie zaprezentowana na stoisku Appvion.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy być częścią tej wielkiej inicjatywy, której celem jest zebranie różnych producentów z branży etykiet bez podkładu - od surowców po ostateczne przetworzenie - promowanie wykorzystania technologii bez podkładu” - komentuje Detlev Müller, Dyrektor Generalny D / A / CH - SATO Europe.„Dzięki naszej unikatowej wiedzy i doświadczeniu produkcji etykiet drukarek, sprostamy każdemu wyzwaniu z zakresu ochrony środowiska poprzez promowanie bardziej ekologicznych i bardziej wydajnych sposobów produkcji etykiet”.

SATO jest jedną z niewielu globalnych firm, która oferuje kompletne rozwiązania bez podkładu. Etykiety SATO bez podkładu są produkowane bez tworzenia kopii papieru co oznacza, że mają niewielki wpływ na środowisko i zerowe koszty składowania odpadów. Na roli etykiet bez podkładu znajduje się do 40% więcej etykiet niż na roli etykiet z podkładem. Pozwala to na zwiększenie produktywności i efektywności. Ponadto pomaga firmom zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Szacuje się, że dzięki przejściu do technologii bez podkładu, firmy zużyją do 12 milionów standardowych etykiet rocznie, co wpłynie na zmniejszenie emisji CO2 o 14,664 kg poprzez bardziej efektywne procesy produkcyjne i 14,988 kg poprzez wyeliminowanie liniowego spalania.

Etykiety bez podkładu SATO StripeStik, przeznaczone są do stosowania w średnich aplikacjach w branży detalicznej.

SATO opracowało specjalne drukarki drukujące etykiety bez podkładu, takie jak mobilne drukarki termiczne MB2i i MB4i. Lekkie i łatwe w użyciu drukarki z dodatkowymi opcjami takimi jak ramiączka, klipsy oraz obrotowy pas. Tak więc są one idealnym rozwiązaniem dla aplikacji On-The-Go aplikacji (np. branża kurierska).

Zaprojektowana z myślą o intuicyjnej obsłudze, drukarka CL4NX SATO jest łatwa w integracji oraz wytrzymała. Ta przełomowa drukarka termiczna CL4NX SATO jest również dostępna z opcjonalnym zestawem bez podkładu, aby sprostać aplikacjom wymagających etykietowania bez podkładu.

Źródło: SATO