Screen prezentuje prototyp maszyny do cyfrowego druku opakowań
28 Sep 2022 14:12

Firma Screen poinformowała o zaawansowanych pracach rozwojowych nad Truepress PAC 520P, szybkim systemem inkjetowym do zadruku ekologicznych opakowań giętkich z papieru atramentami wodnymi przeznaczonymi do kontaktu z żywnością.

Zdaniem producenta przemysł opakowań giętkich znajduje się pod coraz większą presją konsumentów, które oczekują ograniczenia jego wpływu na środowisko poprzez tworzenie bardziej zrównoważonych konstrukcji opakowaniowych. Jednym z szybko rozwijających się trendów jest redukcja tworzyw sztucznych stosowanych w opakowaniach. Wiele badań rynkowych wykazuje, że konsumenci postrzegają opakowania papierowe jako bardziej przyjazne dla środowiska i łatwe w recyklingu.

Jednocześnie właściciele marek żądają skrócenia czasu realizacji zleceń i wyższego poziomu dywersyfikacji produktów (więcej SKU). Producenci opakowań nie są w stanie przystosować swoich urządzeń do druku analogowego (w technice flekso, wklęsłodrukowej i offsetowej) do obsługi rosnącego zróżnicowania wzorów opakowań i częstości zamówień – podkreśla Screen w swej informacji prasowej.

W odpowiedzi na wspomniane trendy firma przyspiesza prace nad własnym modelem Truepress PAC 520P - szybkim systemem inkjetowym do zadruku zrównoważonych giętkich opakowań papierowych atramentami wodnymi o ograniczonym – w porównaniu z technikami konwencjonalnymi – wpływie na środowisko zapewnianym przez znaczne ograniczenie zużycia energii i ilości odpadów materiałowych.

Truepress PAC 520P wykorzystuje nowo opracowane autorskie pigmentowe atramenty wodne, które spełniają wymogi odpowiednich przepisów bezpieczeństwa żywności. Producent przekonuje, że nowy model zapewni doskonała jakość druku oraz bezpieczeństwo przy zagwarantowaniu wyjątkowej wydajności.

Prototyp maszyny można obecnie zobaczyć na stoisku partnera Screen, firmy Clarus Films, w trakcie odbywających się właśnie w niemieckiej Norymberdze targach FachPack 2022.

Opracowano na podstawie informacji firmy Screen

error: Kopiowanie zabronione!