Sealed Air uruchamia linię produktów Korrvu Select
17 Dec 2015 08:13

Globalny lider produkcji opakowań ochronnych – Sealed Air, wprowadził na rynek europejski zestandaryzowaną kluczową linię swojego rozwiązania w dziedzinie opakowań z tektury falistej – Korrvu.

Opakowania Korrvu utrzymują produkt na środku opakowania, które chroni go przed wstrząsami i wibracjami. Korrvu Select oferuje przeszło 30 wariantów zawieszania i podtrzymywania produktów i jest dostępną na żądanie wersją indywidualnie dostosowywanej wersji opakowania z tektury falistej. Różne warianty obejmują szeroką gamę rozmiarów i zapewniają optymalną objętość opakowania przy maksymalnej ochronie i minimalizacji pracy potrzebnej do zapakowania.

Sealed Air wierzy, że Korrvu Select stanie się wiodącym rozwiązaniem na kwitnącym rynku e-commerce i w sektorze zewnętrznych firm logistycznych, w obliczu tendencji użytkowników końcowych do poszukiwania jak najekonomiczniejszych opakowań celem zachowania konkurencyjności. Opakowania Korrvu Select zaprojektowano z myślą o poprawie szybkości procesu pakowania – czyli tego co Sealed Air nazywa „prędkością realizacji“. Krótszy czas realizacji umożliwi firmom szybsze reagowanie na nieustannie zmieniający się popyt konsumentów.

Jako, że tradycyjni sprzedawcy detaliczni zaczynają doceniać sprzedaż internetową, rodzi się potrzeba odzwierciedlenia doświadczeń klienta z fizycznego sklepu w sprzedaży elektronicznej i procesie dostawy. Asortyment Korrvu ma na celu maksymalne uproszczenie pakowania i zapewnienie pozytywnych wrażeń konsumenta, przy równoczesnym ułatwieniu zwrotów.

Kolejnym ważnym celem sprzedawców detalicznych jest ekologiczność. W produkcji opakowań Korrvu wykorzystuje się ramę z tektury falistej, którą na całym świecie można utylizować wraz z innymi elementami z tektury bez potrzeby wcześniejszego oddzielenia folii.

Paul Saunderson, Menadżer ds. Biznesu Sealed Air na Europę odpowiedzialny za produkty Instapak i Korrvu, powiedział: „Korrvu jest skuteczną alternatywą dla konwencjonalnych opakowań wyłożonych pianką, ścinkami, luźnym wypełnieniem. Teraz zaś Korrvu jest jeszcze bardziej dostępne dla działających w pośpiechu sprzedawców detalicznych i zewnętrznych firm logistycznych, którym zależy na ochronie produktów w czasie przesyłki.”

„Nasza linia Korrvu Select jest elastycznym rozwiązaniem, idealnym na opakowania do sprzedawanych online kosmetyków, urządzeń elektronicznych, książek, oprogramowania i multimediów” - dodał.

Źródło: Sealed Air