Seminarium Mondi Containerboard platformą wymiany opinii, wiedzy i pomysłów
15 Oct 2014 10:07

W centrum tegorocznej edycji seminarium "Od włókna do tektury”, które odbyło się w Toruniu, znalazła się przyszłość tektury falistej i produkcji opakowań. W tym trzydniowym wydarzeniu, zorganizowanym przez Mondi Świecie S.A., uczestniczyło blisko 300 osób z 35 krajów. Wieczorna impreza charytatywna z bardzo szczególną aukcją sztuki pozwoliła zebrać fundusze na rzecz lokalnego projektu społecznego.

Kierując się zasadą “In touch every day”, Mondi Containerboard oferuje nie tylko produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb, ale także utrzymuje bliski kontakt ze swoimi klientami. Tak więc seminarium było zaplanowane jako narzędzie służące doskonaleniu wzajemnych relacji między firmą a klientami. Bogaty program spotkania był realizowany przez 18 doświadczonych prelegentów z dziedzin obejmujących proces produkcji tektury falistej, techniki druku oraz systemy kontroli jakości na tekturnicy.

W ramach aukcji charytatywnej obraz Marka Tomasika i papierowy słoń jego autorstwa trafiły do licytantów oferujących najwyższą cenę: firmy Aquila Poland – producenta tektury falistej oraz Convert Paper Sp. z o.o. – producenta tektury falistej i dystrybutora tektury litej. Uzyskane tą drogą 3100 euro wzbogaciły konto lokalnej inicjatywy zajmującej się młodzieżą z problemami wychowawczymi.

Marek Motylewski, organizator seminarium i Dyrektor Działu Serwisu Technicznego w Mondi Świecie S.A., twierdzi: “Spotkanie ludzi i dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniami z dziedziny produkcji papieru i tektury falistej jest zawsze fascynujące. Nasze seminarium było inspiracją zarówno dla uczestników, jak i organizatorów, jeśli chodzi o uporanie się z przyszłymi wyzwaniami branży.”

Maciej Kunda, Prezes Zarządu Mondi Containerboard i Dyrektor Generalny Mondi Świecie S.A., dodaje: “Nasze seminarium to najważniejsze wydarzenie dla klientów zakładów w Świeciu. Cieszymy się, że wzięli w nim udziaƚ klienci z całego świata. Rosnąca z roku na rok liczba uczestników świadczy o tym, że nasze seminarium nieustannie zyskuje na popularności.”

Zadowoleni byli także klienci: “Jesteśmy pod wrażeniem tej przyjemnej, wzbogacającej i otwartej imprezy. Wszystko było doskonale zorganizowane, począwszy od wizyty w zakładach w Świeciu po wieczór charytatywny. Czekamy na kolejną edycję” – komentowali przedstawiciele Carmel Containers Ltd.

Źródło: Mondi Containerboard