Setki gości na Dniach Otwartych firmy Bobst
14 Mar 2018 08:08

Choć organizatorzy Dni Otwartych Bobst spodziewali się wielu gości, liczba uczestniczących w nich przedstawicieli branży druku fleksograficznego przekroczyła ich najśmielsze oczekiwania. W dniach 27-28 lutego w firmowym Centrum Kompetencji fabryki Bobst Bielefeld zjawiło się ponad 400 czołowych producentów i dostawców z tego sektora, którzy przyjechali do Niemiec, by zapoznać się z nową fleksograficzną maszyną 20SEVEN CI wyposażoną w centralny cylinder i przystosowaną do druku rozszerzonym gamutem barw (ECG).

W trakcie imprezy zaprezentowano, w jaki sposób 20SEVEN zwiększa spójność procesów druku. Dzieje się tak dzięki licznym technicznym usprawnieniom wpływającym korzystnie m.in. na zmniejszenie wibracji urządzenia, poprawę dozowania i pomiaru farb oraz utwardzania przy dużych prędkościach.

Oprócz zapoznania gości z możliwościami nowej maszyny, organizatorzy Dni Otwartych wykorzystali je do zaprezentowania jej zdolności do wymagającego druku opakowań komercyjnych i makiet. Kontrola laboratoryjna druku dowiodła korzyści zapewnianych przez proces ECG; analiza kolorystyczna parametru Delta-E tej samej pracy, przeprowadzona rankiem i powtórzona po południu, pokazała, że proces ten gwarantuje producentom spójność kolorystyczną, tak ważną dla globalnej rozpoznawalności ich marek. Pozostałe korzyści – obniżenie kosztów i oszczędność czasu – były prezentowane w trakcie kompleksowego przeglądu procesu EGC zapewnionego przez partnerów firmy Bobst – właścicieli marek, użytkowników i dostawców – którzy wzięli udział w Dniach Otwartych.

Dwudniowa impreza w Bielefeld zebrała wiele komplementów. „Entuzjastyczne pochwały nowej maszyny to satysfakcjonująca nagroda za nasze dążenie do innowacyjności i doskonałości w zakresie wydajności urządzeń i procesów” - podkreślił Jens Torkel, dyrektor zarządzający i szef oddziału CI Flexo Product Line w Bobst Bielefeld. „Trafiliśmy idealnie w oczekiwania producentów, udoskonalając te funkcje maszyny, które mają fundamentalne znaczenie dla zapewnienia powtarzalności procesu w druku fleksograficznym na szerokiej wstędze. Maszyna jest stworzona dla ECG, ale zapewnia także wyższą wydajność w procesach druku konwencjonalnego, co sprawia, że zapewnia korzyści w każdej sytuacji.”

Na podstawie informacji Bobst opracował TK