Silny i niezawodny klej Advantra 9271 do pudełek składanych
6 Oct 2014 13:48

Firma H.B. Fuller zaprezentowała nowy klej topliwy Advantra 9271, przygotowany specjalnie dla zapewnieniu mocnego łączenia ekologicznych, tekturowych pudełek składanych o niskich gramaturach.

Advantra 9271 to najnowsze z gamy uniwersalnych rozwiązań przygotowanych w celu zaspokajania potrzeb rynku na niezawodne kleje, „odporne” na nieustanną ewolucję składu i własności powierzchniowych stosowanych t

Niezawodność i wszechstronność kleju do opakowań, który został opracowany we współpracy z producentami tektur i maszyn, została osiągnięta w trakcie długotrwałych testów. Podczas prób z licznymi rodzajami tektur, odzwierciedlającymi rynkowy trend zwracania się ku niskogramaturowym, powlekanym i odpornym na tłuszcze kartonom na pudełka składane, Advantra 9271 udowodnił swoją niezmienną skuteczność oraz siłę wiązania większą od wytrzymałości tektury. Dodatkowo zachowywał się optymalnie nawet podczas nakładania na szybkich liniach pakujących, jak również w warunkach niskich i wysokich temperatur.

Advantra 9271 nie tylko daje gwarancję, że pudełka pozostaną zamknięte w szerokim zakresie warunków otoczenia, ale również zapewnia wiele dodatkowych korzyści, które zwiększają efektywność i ekonomiczność jego stosowania. Jedną z nich jest zdolność kleju do zapewnienia doskonałej przyczepności na szybkich liniach i przy minimalnym nacisku. Mimo dużych prędkości produkcyjnych stała wielkość kropli oraz precyzja nakładania gwarantują czystość procesu oraz minimalizują zużycie surowca.

Jak zapewnia producent, lepkość kleju jest stała. Co więcej klej nie zanieczyszcza maszyny, pojemnika ani aplikatora, co pozwala ograniczyć czas narządu i konserwacji oraz ilość odpadów, dodatkowo zmniejszając wydatki.

W H.B. Fuller zajmujemy się tym, co się liczy” - mówi Elizabeth Staab, dyrektor ds. marketingu rozwiązań opakowaniowych. „W przypadku Advantra 9271 oznacza to, że użytkownicy mogą wykorzystywać swoje linie z maksymalnymi prędkościami i bardziej ekologicznymi rodzajami tektur.”

Na podstawie informacji firmy H.B. Fuller opracował TK