Smurfit Kappa kupuje hiszpańską fabrykę opakowań bag-in-box
15 Nov 2022 11:40

Firma Smurfit Kappa poinformowała o podpisaniu porozumienia w sprawie przejęcia Pusa Pack S.L., zakładu produkującego opakowania typu „bag-in-box” mieszczącego się w Onda, miejscowości w pobliżu miasta Castellón w regionie Walencja.

Pusa Pack S.L. specjalizuje się w produkcji pojemnych elastycznych toreb (od 200 do 1500 litrów), wykorzystywanych do przechowywania i transportu towarów luzem, kosmetyków, farmaceutyków oraz innych produktów płynnych lub półpłynnych. Pusa Pack wejdzie w skład hiszpańskiego oddzialu Smurfit Kappa zajmującego się produkcją „worków w pudełku”.

Thierry Minaud, dyrektor generalny Smurfit Kappa Bag-in-Box, powiedział: Opakowania o podwyższonej trwałości ewoluują ku bardziej ekologicznym rozwiązaniom. Dostrzegamy coraz silniejszy trend odchodzenia przez firmy od pojemników IBC z tworzyw sztucznych lub stali nierdzewnej na rzecz bardziej zrównoważonych rozwiązań z tektury falistej, które cechuje znacząco niższy ślad węglowy. Ma to sens – jeśli porównamy pojemniki IBC Smurfit Kappa wykonane z w pełni recyklowalnych, biodegradowalnych i odnawialnych tektur falistych ze skrzyniami ze sztywnych tworzyw sztucznych, zobaczymy 87% zmniejszenie masy tworzyw sztucznych, widoczną optymalizację łańcucha dostaw, eliminację potrzeby czyszczenia oraz wydłużenie trwałości produktu, gdy zastosujemy napełnianie w warunkach aseptycznych.

Pascual Martinez, dyrektor generalny Smurfit Kappa Bag-in-Box Ibi, dodał: To przejęcie powiększy portfolio opakowań typu Bag-in-Box Smurfit Kappa oraz wzmocni łańcuch dostaw i rynkowe synergie między obiema firmami. Ta akwizycja przyniesie również istotne korzyści dla klientów, zwłaszcza tych, którzy potrzebują rozwiązań bag-in-box w różnych formatach, na przykład stosowanych w handlu i przemyśle.

Vicente Salvá, dotychczasowy właściciel Pusa Pack: Cieszy nas przystąpienie do Grupy Smurfit Kappa, które z pewnością zapewni wiele szans naszej firmie.

Oddział Smurfit Kappa Bag-in-Box działa aktywnie na rynku opakowań o podwyższonej trwałości od 2002 r., dostarczając pojemne torby i pojemniki z tektury falistej wysokiej jakości za pośrednictwem swego biura sprzedaży w niemieckim Liquiwell. Oddział jest europejskim liderem w zakresie rozwiązań typu „worek w pudełku”, a jego kurek Vitop jest najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu na rynku winiarskim.

Opracowano na podstawie informacji firmy Smurfit Kappa

error: Kopiowanie zabronione!