Smurfit Kappa dostawcą roku koncernu PepsiCo
21 Nov 2023 12:30

Firma Smurfit Kappa została wyróżniona nagrodą „Dostawcy Roku” koncernu PepsiCo. To wyraz uznania dla doskonałości w zakresie zrównoważonego rozwoju, szybkości wprowadzania produktów na rynek i ogólnych wyników biznesowych.
Czołowy producent zrównoważonych opakowań jest wyłącznym dostawcą PepsiCo dla europejskiej branży spożywczej i autorem innowacyjnych rozwiązań dla wielu marek, w tym Walkers, Doritos, Lay's i Cheetos. Zaopatruje również PepsiCo w kilku krajach obu Ameryk, w tym w Argentynie, Brazylii, Kolumbii, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

Nagroda jest najnowszym osiągnięciem przedsiębiorstwa w 15-letniej historii partnerstwa obu firm, podczas którego PepsiCo i Smurfit Kappa współpracowały przy różnych wyróżniających się projektach.
Jednym z przykładów może być marka chipsów Walkers firmy PepsiCo w Wielkiej Brytanii. Smurfit Kappa opracowała pudełko na bazie papieru nadające się w całości do recyklingu jako zastępstwo plastikowej torby, w której pierwotnie dostarczano wielopaki. Przechodząc na karton, Walkers usunął z łańcucha dostaw 250 ton plastiku, był w stanie zwiększyć obciążenie palet i zapewnić szybszy, bardziej wydajny proces.

Sherif Eskandar, główny specjalista ds. zaopatrzenia w PepsiCo Europe, powiedział: Ta nagroda jest wyrazem uznania dla Smurfit Kappa za wyjątkowe wyniki i niezachwiane zaangażowanie w realizację naszego programu PepsiCo Positive. Smurfit Kappa przekroczyła wszystkie nasze oczekiwania pod względem dostarczania wartości, wykazując zaangażowanie w realizację naszych celów, napędzając innowacje, transformację kosztów i zrównoważony rozwój.

Saverio Mayer, dyrektor generalny Smurfit Kappa na Europę, dodał: Jesteśmy podekscytowani otrzymaniem tej nagrody od PepsiCo, która docenia nasze niezłomne zaangażowanie w zrównoważony rozwój i innowacje. Widok tak wielu zgromadzonych znakomitych dostawców z wielu sektorów dowodzi, że otrzymanie tej nagrody to jednocześnie zaszczyt, jak i przywilej. Nasze partnerstwo opiera się na wspólnej determinacji, by robić więcej dla ochrony naszej planety. Jest to wyraz uznania dla doskonałej pracy naszych zespołów, w tym 1000 światowej klasy projektantów i utalentowanych pracowników w naszych zakładach, dostarczających wysokiej jakości, innowacyjne opakowania, które przynoszą naszym klientom realne i wymierne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Opracowano na podstawie informacji firmy Smurfit Kappa