Smurfit Kappa ponownie partnerem konkursu Concours International Wine in Box
25 Jan 2016 14:38

Koncern Smurfit Kappa, specjalista w zakresie rozwiązań opakowaniowych Bag-in-Box, po raz drugi wesprze organizatorów konkursu Concours International Wine in Box. Międzynarodowy konkurs ma na celu promowanie wysokiej jakości win w opakowaniach typu Bag-in-Box (worek w pudełku).

Druga edycja imprezy odbędzie się 18 marca br. we francuskiej Tuluzie. Pierwsza została zorganizowana w marcu 2015 r. i odniosła znaczący sukces. Uczestniczyło w niej 250 producentów win z 12 krajów, a 74 wina zostały nagrodzone tytułem „Najlepszego Wina w Pudełku” (Best Wine in Box).

Pomysł konkursu jest prosty: mogą w nim uczestniczyć wszyscy chętni do udziału producenci win, którzy przesyłają próbkę swoich trunków sprzedawanych w opakowaniach Bag-in-Box. Próbki są smakowane przez profesjonalnych jurorów i amatorów znających się na winach (żaden z nich nie wie, od kogo pochodzi smakowane wino), którzy wybierają najlepsze produkty.

W ostatnim okresie przemysł winiarski doświadczył znaczącego wzrostu liczby win klasy premium w opakowaniach Bag-in-Box z uwagi na ich popularność wśród konsumentów, którzy doceniają wygodę oraz długi okres przydatności do spożycia po otwarciu.

Na podstawie informacji firmy Smurfit Kappa opracował TK